چهارشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۰:۳۸ 1,369 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38890
امام جمعه آستانه اشرفیه :

چهارچوب شادی های ما ،محرمات الهی است/طرف دیروز عقد کرده ازدواج نکرده عروسی نگرفته طلاق می خواهد واقعا زیبنده ما نیست

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: چهارچوب شادی های ما ،محرمات الهی است

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با اشاره به حوادث به وقوع پیوسته در روز زن در برج میلاد اظهار کرد : من اطلاع مفصلی و مستند از این جشن شهرداری تهران  ندارم ولی بعید نیست که دست ها و یک اهدافی و انگیزهایی پشت پرده باشد.

خطیب نماز جمعه افزود :  عقیده دارم برخورد با ناهنجاری ها و برخورد با دهن کجی به ارزش هاو احکام شرعی و الهی و انقلابی باید خیلی حساب شده و سنجیده باشد و بی خود مردم و جوان ها را مقابل خود قرار ندهیم

وی با اشاره به آیات  قرآن که می فرماید از گام های شیطا ن تبعیت و پیروی نکنید هشدار داد :  شیطان گام به گام  و یواش یواش می آید و  ممکن است ارزش های را تغییر بدهد لذا از همان نشانه های اول حساس و مراقب باشید و با انحراف مقابله کنیم

ساجدی در ادامه گفت: بعضی ها توجیه کردند که این ها دخترکان نابالغ بودند هشت ساله بودند من فیلم را نگاه کردم به نظرم نیامد مطمئن نیستم ولی به نظر آمد که دخترانی نوجوان و جوان بودند باید حساس و دقیق بود.

وی به مطالب ارائه شده از سوی شهردار آستانه اشرفیه درباره ایجاد نشاط اجتماعی اظهارکرد : آنچه که شهردار عزیز ما در این جملات پایانی ارائه دادند منافات با این نقد ما نیست  که ما یک فضا موفق و مفرحی ، فضای برای نشاط و شادمانی مردم ایجاد بکنیم ولی ما مرز داریم چهار چوب داریم چهارچوب شادی های ما ، محرمات الهی است

امام جمعه آستانه اشرفیه تاکید کرد : حق نداریم حدود الهی را بشکنیم آن هم در بعد اجتماعی و  تعرض به ارزش ها بشود. درزندگی آدم ها شاید بالاترین شادی ازدواج و عروسی یک دختر و پسر جوان است آیا یک جوان متدین و متقی شروع زندگی خود را با حرام و معصیت خدا و نقض حدود الهی باید آغازکند؟

ساجدی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب بر ایجاد نشاط اجتماعی تاکید دارند ولی باید در چهارچوب باشد طبق موازین باشد عرض می کنم افراط وتفریط نکرد .

وی با بیان اینکه من دیدم در همین مسجد به یک جوانی گفتند تو چرا آستین کوتاه پوشیدی دیگه بعد از اون به مسجد نیامد و یا هروقت آمد  خصوصا آستین کوتاه پوشید اظهار کرد : وقتی مراجع تقلید می گویند آستین کوتاه در یک شرایط خاصی ممکن است حرام باشد ، و الله سرمستحبات ، سرمکروهات سخت گیری نکنیدامر به معروف  باید معیارش همین باشد ولی روی حلال و حرام بایستید .

ساجدی ادامه داد: درنظام اجتماعی وقتی مسئله ای مطرح می شود دقت های خود را می خواهد کارشناسی های لازم خود را باید داشته باشد نیروی انتظامی قانوناً موظف است با بعضی افرادی که مرتکب ناهنجاری می شوند برخورد قهر آمیز کند و یا اگر یک جای می تواند با لطافت و ظرافت جمعش کند معلوم است که باید این کار را بکند.

وی برداشتن روسری را مخالفت با نماد نظم عمومی نظام اسلامی عنوان کرد و با بیان اینکه این کار حد ندارد و  به مرز برهنگی می رسد  گفت: در جشن فرهنگ و هنری که  در سال ۵۶ در شیراز برگزار شد در خیابان عریان عمل زشتی  مرتکب شدند و در آن زمان فریاد وا اسلاما شهید دستغیب برخاست  .

ساجدی در ادامه گفت: از روز اول شاه که نگفت من می خواهم فرهنگ مبتذل غربی و برهنگی را در ایران بیاورم بعد یک سفیری از کشور اروپایی در یک کتابی که خواندم گفت : به شاه گفتم آنجا این کار را کردند  شاه نگاهی به من کرد و خندید  .

امام جمعه آستانه اشرفیه به مصاحبه اخیر رئیس سازمان ثبت احوال کشور اشاره کرد و  گفت:  درسال ۹۶ روزانه ۴۹۰ طلاق در ایران ثبت شد در هرساعت چند نفر ؟  من از جوان های و خانواده های عزیز خوب ما استدعا می کنم  شما را به خدا هرچه می توانید در امور معنوی در مسائل اخلاقی در مسائل اعتقادی دقت کنید حتی سخت گیری کنید مشورت کنید تحقثیق کنید مشاوره بگیرید اما در مسائل مادی شما رابه خدا سخت گیری نکنید ما عکس ، عمل می کنیم به این نتیجه می رسیم طرف دیروز عقد کرده ازدواج نکرده عروسی نگرفته طلاق می خواهد واقعا زیبنده ما نیست

امام جمعه آستانه اشرفیه به حوادث چهارشنبه آخر سال پرداخت و با اشاره به کشته شدن ۳ نفر و مجروح و معلول شدن بیش از ۱۰۰۰نفر گفت: متاسفم با  این همه در صدا و سیما هشدار داده می شود ولی بعضی از نره غول ها نه نوجوانان  ضمن آسیب رساندن به مردم و به رنج انداختن  آنان ، خودشان نیز کور و نابینا می کنند و امیدوارم این رفتارهای ناهنجار و فرهنگ غلط به تدریج از جامعه ما رخت بربندد.

گفتنی است قبل از خطبه های نماز جمعه ستانه اشرفیه دکتر عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه گزارشی از حوزه عملکرد یک ساله شهرداری  به همراه برنامه های دردست اقدام سال ۹۷ و ویزه برنامه های سال نو  را برای نماز گزاران ارائه داد.

عکس : پارسا ذرعی

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است