چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۲:۱۶ 640 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54135
دادستان آستانه اشرفیه؛

چیزی با ارزش تر و والاتر از خدمت به مردم نیست / واسطه ها بلای جان مردم شده اند

دادستان آستانه اشرفیه در نشست با کارگروه بررسی تولید و عرضه مرغ به بازارمصرف گفت:چیزی با ارزش تر و والاتر از خدمت به مردم نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق؛مجید تاج الدینی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و با ببان اینکه قیام والای امام حسین جز خدمت به مردم نبوده است در خصوص توزیع نا متوازن یکی ازکالاهای اساسی اظهار کرد:هیچ توجیه قانونی و قابل پذیرش برای فروش بیش از قیمت تمام شده مرغ به مردم در بازارمصرف وجود ندارد.
وی با بیان اینکه همه مشکلات ما ناشی از دلال بازی در بازار است افزود:مرغ یک نرخ تمام کننده و نرخ مصرف کننده دارد ولی وقتی به مردم می رسد نرخی است که سودش به جیب دلال و ضررش به مردم می رسد.
دادستان آستانه اشرفیه خواستار اتحاد و وحدت عمل مراجع نظارتی و تعزیرات شهرستان برای قطع واسطه بازی دلال ها  شد و بیان کرد: از آن جایی که دلال ها ؛انسان های قانع نیستند به سود کم هم راضی نیستند و قناعت ندارند.
وی با بیان اینکه مصوبات این نشست به کارگروه استان اعلام می شود تا در یک بازده کوتاه مدت وبعد از بررسی و ارزیابی به این شهرستان اعلام شود گفت:با اینکه دولت ؛ نهاده هارا با ارز دولتی می دهد ولی این نهاده ها به دست مرغداری ها نمی رسد و دلال با ابزاری که دارد با قیمت دلخواه خود به مرغداری ها می فروشد.
دادستان آستانه اشرفیه:خواستار عرضه مستقیم نهاده ها از سوی بخش  پشتیبانی امور دامی جهاد کشاورزی به مرغداری ها شد و گفت:تکلیف مالایطاق است وقتی نهاده به دست مرغدار با قیمت ارز دولتی نمی رسد چگونه از وی بخواهیم مرغ را به قیمت مصوب به فروش برساند.
تاج الدینی با تاکید بر این نکته که کشتارگاه و مرغداری ها ی شهرستات باید اول نیاز شهرستان را تامین کنند افزود: صدور حواله مرغ باید از طریق سامانه اجرایی شود و بخش های نظارتی اعم از جهاد کشاورزی ؛اداره صنعت ،معدن و تجارت ،بازرسی و تعزیرات با نظارت بر کشتارگاه ها و مرغداری های باعث اجرایی شدن مصوبات شوند.
دادستان آستانه خواستار آسیب شناسی در بخش نهاده های دولتی و عرضه آن با نرخ مصوب و بدون واسطه به مرغداری ها شد و ادامه داد:این دستور مبنی بر اینکه شرکت هایی بیایند و با زد و بند نهاده ها را بگیرند و با قیمت مصوب به مرغداری ها تحویل ندهند چه کسی اینها را قرار داده است گرفته شود و از طریق حواله مستقیم در اختیار مرغداری ها قرار گیرد.
این نشست که در سالن اجتماعات دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد مدیران فروش کشتارگاه مرغ کیسم و رئیس اتحادیه مرغداران به بیان مشکلات فرا روی واحدهای تولیدی و عدم عرضه نهاده ها دولتی ؛عدم یکسازی قیمت مرغ زنده و… توضیحاتی را ارائه دادند.
سپس روسای جهاد کشاورزی ،صمت؛تعزیرات ،اتاق اصناف ،دامپزشکی با اشاره به داده های آماری در حوزه اداری خود گزارشی از مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و مقررشد که برای تحقق تصمیمات این نشست دادستانی شهرستان همکاری لازم را با متولیان امور برای رسیدن به عرضه مرغ با نرخ مصوب به مردم داشته باشد.

کانال تلگرام جلال شرق