پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
14 جولای 2018 ، ساعت 21:34 349 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41916
کاراته قهرمانی آسیا؛

کاراته کا‌های ایران ۷ مدال رنگارنگ کسب کردند

کاراته کا‌های ایران در دومین روز رقابت‌های قهرمانی آسیا به سه مدال طلا، یک نقره و سه برنز دست یافتند.

به گزارش  جلال شرق ؛ پانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از ۲۲ تیر با حضور ۳۱۲ کاراته کا از ۲۹ کشور در “امان” اردن آغاز شده است که در دومین روز این مسابقات کاراته کا‌های ایران سه مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز در بخش کومیته و یک برنز در کاتای تیمی کسب کردند.
امروز در ادامه این مسابقات و در وزن ۵۵- کیلوگرم بخش کومیته، مجید حسن نیا در فینال به مصاف “صعود البشیر” عربستانی رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و نخستین مدال طلای ایران در این رقابت ها را کسب کرد. وی در حالی که دست راستش دچار آسیب دیدگی بود، به موفقیت رسید. حسن نیا دیروز نماینده هنگ کنگ را ۶ بر یک شکست داد، سپس مقابل کاراته کایی از مالزی پس از تساوی پنج به پنج در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی برنده شد. سومین دیدار حسن نیا مقابل نماینده هند بود که موفق شد این کاراته کا را با نتیجه ۹ بر صفر از پیش رو بردارد و فینالیست شود.
صالح اباذری در وزن ۸۴+ کیلوگرم در فینال “کاگاوای” ژاپنی را پیش از پایان وقت قانونی مبارزه هشت بر صفر بدرقه کرد و دومین مدال طلای کشورمان را بدست آورد. او پیش از این ابتدا نماینده تایلند را سه بر یک از پیش رو برداشت، سپس حریف قطری را ۶ بر سه مغلوب کرد و در سومین مبارزه پنج بر ۲ بر کاراته کایی از اندونزی غلبه کرد و گام به فینال گذاشت.
علی اصغر آسیابری کاراته کای وزن ۷۵- کیلوگرم کشورمان در فینال “بشار النجار” از اردن را ۶ بر چهار نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید. او دیروز ابتدا حریفی از هنگ کنگ را ۶ بر یک برد، سپس ۲ بر یک نماینده چین را شکست داد و در سومین دیدار هشت بر پنچ حریف عربستانی را مغلوب کرد. این نخستین بار بود که آسیابری حضور در مبارزات انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه می کرد.
مهدی خدابخشی در وزن ۸۴- کیلوگرم در جدول شانس مجدد اتبدا “لاکشیتا جایاکوتی” از سریلانکا را با نتیجه هشت بر صفر برد، سپس در دیدار رده بندی موفق شد پنج بر ۲ “ساتیامو روماریو” از اندونزی را شکست دهد و به مدال برنز رسید. او در مبارزات روز گذشته حریف عراقی را هشت بر صفر برد و در مبارزه دوم مقابل “ریوتارو آراگا”ی ژاپنی با امتیاز هانسوکو شد.
در دیدار فینال سنگین وزن بانوان، حمیده عباسعلی مقابل “سون وون ژو” از چین تایپه پیش از پایان وقت قانونی هشت بر صفر پیروز شد به مدال طلا این وزن دست یافت. وی دیروز با برتری سه بر صفر مقابل نماینده اندونزی به دور دوم رفت، سپس حریف هندی خود را هشت بر صفر مغلوب کرد و مقابل “آیومی یوکوزا” از ژاپن پس از تساوی صفر به صفر در هانتی (رای داوران) برنده تاتامی شد و به فینال راه یافت.
شیما آل سعدی در وزن ۶۱- کیلوگرم در مبارزات امروز ابتدا به مصاف حریفی از تایلند رفت و پنج بر صفر پیروز شد و در دیدار رده بندی هشت بر سه “بارنو میرزائوا” از ازبکستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت. وی دیروز ابتدا حریفی از سریلانکا را هشت بر صفر برد و سپس ۱۱ بر ۲ مغلوب نماینده ویتنام شد.
در وزن ۶۰- کیلوگرم امیر مهدیزاده مقابل “یوگو کوزای” از ژاپن به تساوی یک به یک رسید و با رای داوران بازنده شد و از ادامه حضور در این مسابقات بازماند و امیر میرزایی در وزن ۶۷- کیلوگرم ابتدا ۲ بر صفر نماینده ویتنام را برد، سپس یک بر صفر کومیته کای چین را مغلوب کرد، او در دور سوم حریفی از یمن را سه بر یک شکست داد اما در نیمه نهایی پس از تساوی یک به یک مقابل حریفی از اردن با قانون سنشو (کسب امتیاز نخست) بازنده شد و به جدول شانس مجدد راه یافت. میرزایی در این مرحله پنج بر چهار مغلوب کاراته کای ازبکستانی شدو به مدالی نرسید.
همچنین سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم یک بر صفر به حریفی از فیلیپین باخت و حذف شد، طراوت خاکسار در وزن ۵۵-کیلوگرم ابتدا حریفی از ویتنام را ۲ بر یک برد، سپس کاراته کای کره ای را چهار بر یک شکست داد و در ادامه با باخت هشت بر چهار مقابل حریفی از چین تایپه به جدول شانس مجدد را یافت. او در این مرحله به کومیته کای قزاقستانی ۲ بر یک باخت و حذف شد. مبینا کاویانی در وزن ۶۸- کیلوگرم ابتدا ۶ بر ۲ حریف اردنی را برد، سپس پنج بر ۲ کاراته کای ازبکستانی را شکست داد اما در دور سوم پس از تساوی یک به یک مقابل حریف ژاپنی با رای داوران بازنده شد و در جدول شانس مجدد با باخت ۲ بر یک مقابل حریفی از چین به مدالی نرسید.
اما کاتای تیمی بانوان با ترکیب الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری پس از شکست سریلانکا، مقابل مالزی باخت و در دیدار رده بندی با برتری پنج بر صفر مقابل تیم هند به مدال برنز دست یافت.
در کاتای تیمی مردان با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در دیدار رده بندی پنج بر صفر مغلوب تیم کویت شد و نتوانست به مدال برسد. این تیم در مبارزات دیروز تیم سریلانکا را شکست داد و مقابل تیم ژاپن مغلوب شد.
در کاتای انفرادی مردان، امیربهادر تدین ابتدا “دلوس سانتوس” از فیلیپین را چهار بر یک شکست داد، سپس با نتایج مشابه پنج بر صفر مقابل “آراکا بانرجی” از هند و “مو شیک” از چین به برتری رسید و در چهارمین رقابت خود چهار بر یک نتیجه را به “تایی وانگ” از چین تایپه واگذار کرد. او در دیدار رده بندی با شکست سه بر ۲ مقابل “کریس چنگ مان” از هنگ کنگ از رسیدن به مدال برنز بازماند.
اما در کاتای انفرادی بانوان نگین باقری در نخستین رقابت خود “آدا وونگ” از کره جنوبی را چهار بر یک برد و در دومین مبارزه سه بر ۲ مغلوب “لائو مو سونگ” از هنگ کنگ شد و با توجه به شکست حریف هنگ کنگی مقابل کاتاروی ژاپن، باقری از دور رقابت‌ها کنار رفت.
مسابقات کومیته تیمی فردا برگزار می شود.   /   صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است