پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
23 آگوست 2016 ، ساعت 14:30 1,924 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19979
یونس رنجکش

کارکرد احزاب تنها نباید در حوزه مدیریت سیاسی خلاصه شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: کارکرد احزاب تنهانبایددر حوزه مدیریت سیاسی در جامعه خلاصه شود و بلکه باید با برنامه در سایر حوزه ها بi ویژه فرهنگی و اجتماعی نیز ورود کنند.
به گزارش جلال شرق ،یونس رنجکش به مناسبت هفته دولت در دیدار با شورای مرکزی و دبیران حزب مردم سالاری شاخه استان گیلان با وی اظهار کرد: ورود با برنامه احزاب در مداخله برخی چالش ها و مشکلات اجتماعی برای رفع نگرانی های موجود در جامعه موجبتقویت فضای پایداری تفکر و نگرش حزبی در جامعه شود.
وی ضمن تشکر از حضور نمایندگان حزب مردم سالاری استان گیلان در اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان یادآور شد: این جای خرسندی است که حزبی در استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی را جزو اولویت های کاری خود قرار داده واین دغدغه را احساس کرده است که باید به این مهم توجه شود.
وی اضافه کرد : سیاست علم کشور داری است و در حوزه نظام مدیریتی موضوعات مختلفی مطرح است که باید با برنامه ریزی و داشتن برنامه نسبت به توسعه کشوراقدام کرد.
وی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در زمینه فرهنگی اجتماعی دغدغه هایی است که در زمینه کاهش سرمایه های اجتماعی و عیار جامعه با آن روبه رو هستیم که دراین زمینه احزاب سیاسی هم می توانند با ارائه برنامه های جامع در زمینه های درمان و پیشگیری تهدیدات اجتماعی نقش پررنگ و اثرگذاری داشته باشند.
وی ادامه داد: وقتی حزبی برای اداره کشور برنامه داشته باشد فردا در مقابل عملکرد خود مسئول و پاسخگو است و باید تلاش کنیم حس مسئولیت پذیری را تقویت و نیروهای کارآمد را از دل ساختار حزبی شکل دهیم.
وی یکی از دلایل عدم اقبال عمومی به فعالیته ای حزبی را از یک سو معرفی نشدن درست آن در جامعه و از سوی دیگر عدم فعالیت و حضور میدانی احزاب در غیر ازفعالیت های صرف سیاسی به ویژه در حوزه های اجتماعی و فرهنگ سازی درست در این زمینه عنوان کرد.
وی گفت: نباید از احزاب سیاسی تنها کارکرد شب های انتخابات را شاهد بود و پس از هر انتخاباتی آنانی که در میدان بیشتر دیده شدند با دوستان خود به رقابت برای کسب کرسی های مدیریتی بپردازند و مابقی نیز به فراموشی سپرده شوند.
وی بر ضرورت تربیت نیروی انسانی و فرهنگ سازی مناسب در حوزه فعالیت احزاب وارتباط برنامه ریزی شده با حوزه عمومی تاکید و از حزب مردم سالاری گیلان خواست تا با ارائه برنامه های مناسب در راستای اقدامات مداخله گرایانه درحوزه آسیب های اجتماعی این اداره کل و دستگاه های مرتبط را یاری دهند.
به گفته رنجکش، این دولت برآمده از خواستگاه مردم است و باید تلاش کنیم تاکارنامه ای درخشان و دارای جواب منطقی برای دوران مدیریتی خود به مردم داشته باشیم.
در این جلسه همچنین لشکری دبیر حزب مردم سالاری شاخه گیلان نیز با اشاره به تاریخچه شکل گیری فعالیت این حزب در استان و کشور با تاکید بر همراهی حزب دولت خواستار تعامل بیشتر مدیران با احزاب و گروه های سیاسی شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است