دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
10 ژوئن 2016 ، ساعت 19:21 1,672 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16190

کاهش ازدواج و افزایش طلاق طی دو ماه گذشته در آستانه اشرفیه

سرویس تحلیلی جلال شرق ، بر اساس مرکز آمار اداره ثبت وقایع چهارگانه شهرستان آستانه اشرفیه با ثبت ۴۱ مورد طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵٫۱ در صد افزایش داشته است .
هم چنین جمع طلاق در جامعه شهری ۳۰نفر و در جامعه روستایی ۱۱ نفر بوده است که در صد ثبت شهری ۷۳٫۲درصد و درصد ثبت روستایی ۲۶٫۸درصد است.
این در حالی است که ثبت ازدواج طی ماه های فروردین ۱۱۳ و ماه اردیبهشت ۶۷مورد بوده که در طی دو ماه اول سال درجامعه شهری ۱۱۱ثبت ازدواج و جامعه روستایی ۶۹ ثبت ازدواج انجام گرفته است که در صد تغییرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴٫۳- در صد بوده است.
نکته حائز اهمیت در این داده آماری نرخ واقعه ازدواج به میزان طلاق ۱۰۵۴ درصد و نرخ واقعه ازدواج به میزان جمعیت ۶٫۷ درصد اعلام شده است.
از سوی دیگر طی دو ماه گذشته در این شهرستان ۱۴۴ثبت فوت انجام گرفته که از این تعداد ۸۰نفر مرد و ۶۴ نفر زن بوده است که ۸۵ نفر شامل جمعیت روستایی و ۶۷ نفر از جامعه شهری بوده که درصد تغییرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱٫۱- در صد بوده است.
بر این اساس نرخ واقعه فوت به میزان جمعیت شهرستان ۵٫۴ در صد و نسبت جنسی از ۱۰۰زن به تعداد ۱۲۵ مرد فوت نموده است.
هم چنین ۱۸۴ مورد ولادت طی دوماه سالجاری در آستانه اشرفیه ثبت گردیده که از این تعداد ۹۱ نفر نوزاد پسر و ۹۳نفر نوزاد دختر بوده است که در صد تغییرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹٫۴- در صد می باشد.
از این تعداد نوزاد به دنیا آمده ۱۰۴ نوزاد شهری و ۷۸نوزاد روستایی هستند که نرخ واقعه ولادت به میزان جمعیت ۶٫۹ درصد را نشان می دهد.
لازم به یاد آوری است که واقعه ازدواج در سال گذشته ۷۵۴ مورد که در صد تغییرات نسبت به سال قبل با نرخ منفی ۶- ، واقعه طلاق با ۲۳۵مورد و با درصد تغییرات نسبت به سال ۹۳ با افزایش ۲۰٫۵در صد ، واقعه فوت با ۹۵۸ در صد که در صد تغییرات به سال قبل با کاهش ۲٫۵- در صد و واقعه ولادت با ۱۲۰۶مورد که در صد تغییرات نسبت به سال قبل ۳٫۴- درصد می باشد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است