یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۳:۱۰ 308 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :44487

کاهش ۲۶ درصد ی کلاهبرداری و افزایش ۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در آستانه اشرفیه/ایجاد مرکز هشدار الکترونیک در شهرستان آستانه اشرفیه

فرماندهی نیروی انتظامی آستانه اشرفیه  از کاهش ۲۶ درصد ی کلاهبرداری و افزایش ۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در این شهرستان  خبر داد .

به گزارش جلال شرق  ، به مناسبت هفته نیروی انتظامی سرهنگ عیسی روشن قلب  در نشست باجمعی از اصحاب رسانه  شهرستان با بیان این خبر گفت:    طی یک سال گذشته بالغ بر ۱۴ هزار تماس مردمی با تلفن ۱۱۰ پلیس  بر قرار شده است که از این تعداد ۸۹ درصد  عملیاتی و ۱۱ درصد آن نیز  توسط پلیس مرکز کنترل  راهنمایی شدند.

برخورد قاطع با اراذل و اوباش  اشاره کرد  و افزود : پلیس هیچگاه به اراذل و اوباش اجازه نخواهد داد که امنیت شهروندان را نقض کنند  و با هر گونه هنجار شکنی  برخورد و از ایثار جان نیز دریغ نخواهدکرد.

سرهنگ روشن قلب  در بخشی از اقدامات پلیس شهرستان در طی یک سال گذشته پرداخت و اظهار کرد :  در بخش کلاهبرداری  ضمن اینکه ۲۶ در صد کاهش داشتیم  بیش از ۹۵ درصد  جرم های واقع شده در این بخش ،   کشف و متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی  هم چنین گفت: از ۷۳ فقره سرقت واقع شده در این شهرستان  بیش از ۹۱ درصد آن کشف و متهمان با حکم قضایی روانه بازداشت شدند.

وی به کشف دو شبکه بزرگ شرکت های هرمی و دستگیری ۳۰ نفر سر گروه ها و لیدرها  اشاره کرد  و در خصوص جرم های جعل هویت و اوراق و جعل اسکناس بیان کرد :  ۹۳ در صد از متهمان بخش جعل اوراق  هویتی و جعل اسکناس در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند

روشن قلب  از افزایش ۲۳ درصدی جرحی در تصادفات شهرستان  خبر داد  و با بیان اینکه باید تلاش کنیم آمار فوتی را در تصادفات به حداقل برسانیم  خاطر نشان کرد : در همه صحنه های تصادف به وقوع پیوسته سه عامل ، عدم سرعت مطمئنه ، انحراف به چپ  و عدم توجه به جلو  نقش موثری داشته است

فرمانده نیروی انتظامی حضور در جمع مردم و مردمی بودن پلیس را باعث ارتباط و اعتماد  مردم به پلیس عنوان کرد  و تصریح کرد : پلیس تلاش می کند که در راستای آرمان ها ی انقلاب و شعار « پلیس پاسخگو»  بتواند در راه تحقق منویات مقام معظم رهبری عمل کند.

وی از ایجاد مرکز هشدار الکترونیک در این شهرستان در آینده نزدیک  خبر داد و خاطر نشان کرد با ایجاد این مرکز  که نسبت به انسان حساسیت نشان می دهد امیدواریم بعد از رشت ،در این شهرستان راه ندازی کنیم  تا امنیت اجتماعی بیشتری را ایجاد کنیم

فرمانده نیروی انتظامی  اعتماد مردم به خبرنگاران را ، بزرگترین سرمایه های آنان عنوان کرد و از تلاش های رسانه ها  در اطلاع رسانی  به جامعه که با نگاه منصفانه  خود در راه تحقق آرمان های انقلاب گام برمی دارند تقدیر و تشکر کرد.

عکس : محمد اکبری پور

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است