یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
11 فوریه 2021 ، ساعت 21:56 436 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64646

کشف و ضبط ۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در آستانه اشرفیه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه از کشف و ضبط ۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز دراین شهرستان خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، جعفر میرزایی با توجه به فصل مهاجرت پرندگان به مناطق، آبگیرها و آب بندان های شهرستان آستانه اشرفیه و همچنین ممنوعیت هرگونه شکار و صیداظهار کرد : ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان و پاسگاه سرمحیط بانی محسن آباد با همکاری پلیس اطلاعات انتظامی شهرستان، طی روز و شب های گذشته در قالب گشتهای مشترک اقدام به کنترل مناطق تحت مدیریت شهرستان کردند که  در این ماموریتها ضمن برخورد با کسانی که اقدام به احداث کومه نما کرده بودند تعداد ۸ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز(قاچاق )و ۲ قبضه اسلحه شکاری مجاز به همراه تعدادی فشنگ از متخلفین کشف و ضبط شد.

وی افزود: همه ساله با شروع فصل شکار زمینهای کشاورزی منطقه با آبگیری و احداث کومه نما و اخذ مجوز پروانه شکار در روزهای معین ، برای شکار مرغابی سانان آماده میشوند. شکارچیان با نگهداری تعدادی اردک اهلی توجه اردک سانان وحشی را جلب و اقدام به شکار پرندگان میکنند این شکار غالبا با تفنگ شکاری یا یک نوع دام زنده گیری بنام هکش نما انجام میشود. شکار به این روشها تابع قوانین خاص میباشد.

در حال حاضر بر اساس سیاستهای سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی کشور در بحث شکار و صید، هرگونه شکار و صید در کلیه مناطق شهرستان و استان ممنوع میباشد.

ایشان در ادامه بیان کردند: با توجه به عدم صدور پروانه شکار با اسلحه در مناطق گیلان، یگان حفاظت محیط زیست آستانه با هرگونه شکار و صید غیر مجاز برخورد قانونی خواهد کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است