یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
6 اکتبر 2020 ، ساعت 19:14 331 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63346

کمک ۲میلیارد و ۶۲۷ میلیون ریالی مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه

رییس مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه از کمک ۲ میلیارد و ۶۲۷ میلیون ریالی این مرکز به نیازمندان تحت پوشش طی ۶ ماهه سالجاری خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حسین داداشی در دیدار هیأت عامل مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) با فرماندار آستانه اشرفیه با بیان این که مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف جزءاولین مرکز شکل گیری شده شهرستان با نظارت و مجوز کمیته امداد در آستانه اشرفیه است گفت: یکی از اهداف مرکز از زمان شکل گیری در سال ۹۳ ، شناسایی خیرین و هدایت کمک های مردمی به سوی نیازمندان واقعی شهر بوده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته در بخش کمک به نیازمندان شناسایی شده و دارای کد در ۵۷۴ مورد کمک بالغ بر ۳ میلیارد و ۱۳۲ میلیون ریال به صورت نقدی ، غیر نقدی کمک شده است افزود : علاوه بر کمک نام برده شده در بخش سبد کالا نیز بالغ بر ۲میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال در اختیار نیازمندان قرار داد ه شده است

رییس کمیته امداد آستانه اشرفیه نیز با بیان اینکه بر اساس سیاست های کمیته امداد که بیشتر به سمت نظارتی و واگذاری امور نیازمندان به مراکز تحت نظارت این کمیته است گفت: تاکنون سه مرکز دذر این شهرستان شکل گیری شده است که مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف از آغاز فعالیتش شمال شهر آستانه را تحت پوشش خود دارد.
مهدی پنجی افزود : کمیته امداد ۴هزار ۷۵۰ خانوار را در شهرستان تحت پوشش خود دارد که از این تعداد ۱۱۰ خانوار مستاجر ، ۲۰۰نفر دارای بیماری خاص و ۱۷۰ نفر ایتام هستند .

فرماندار استانه اشرفیه  نیز یکی از اهداف انقلاب را  مخرومیت زدایی   نام برد و گفت:  تشکیل کمیته امداد  از سوی امام راحل ندر راستای رفع محرومیت های جامعه بود  و حضور مراکز نیکو کاری تحت نظارت کمیته امداد می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
حمید رضایی لاکساری با بیان این که بسیاری از افراد محروم هستند ولی در شرایط و ضوابط کمیته امداد نمی گنجند  افزود : وجود این مراکز و تشکل ها می تواند آنهایی که چنین شرایطی را دارا هستند تحت پوشش قرار دهند
وی با تاکید بر این نکته که ما نیاز مند ارتباطات بیشتر  با چنین مراکزی هستیم تا مشکل مردم  که به ما مراجعه می کنند حل شودخاطر نشان کرد : سیستم اداری شهرستان می تواند به کمک این مراکز خدمت بهتری برای اقشار محروم جامعه  انجام دهند
نماینده عالی دولت  ادامه داد:  دولت با همه تنگناهای اقتصادی و تحریم ها  توانست امسال ۱۲میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان  وام کم بهره  با نرخ ۴درصدی برای  افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شهرستان اختصاص دهد تابه توانمندی افراد  کمک کند .
وی تصریح کرد : همان طور که  مردم پای جنگ  نظامی در ۸ سال دفاع مقدس  بودند و پیروز شدیم در این جنگ اقتصادی  نیز حضور مردم و وجود این مراکز نیکو کاری می تواند چالش های جامعه را کمتر و پیروزی را از آن ملت ایران کند.

گفتنی ست مرکز نیکو کاری سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) ، یک مرکز مستقل و دارای مجوز است که در راستای  سیاست های کلی نظام اداری  کشور ابالاغی رهبر  معظم انقلاب  و بند  ۱۱ ماده ۶ اساس نامه کمیته امداد  با همکاری اعضای هیأت عامل  در آستانه اشرفیه در سال ۹۳ تاسیس  شده است هیچ گونه ارتباطی با  هیات امنای  حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف  ندارد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است