پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
19 آگوست 2018 ، ساعت 18:37 633 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42927

کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ را داد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از پیشنهاد کمیسیون متبوع خود به شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اعمال مثبت (و نه قطعی) تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ خبر داد.

به گزارش جلال شرق ؛  سیدحمایت میرزاده ، در اولین دستور کار کمیسیون، مصوبه شورای سنجش و پذیرش در مورد تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، رئیس سازمان سنجش و پذیرش و معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که مقرر بود کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور و اعتراضات انجام شده در این زمینه را بررسی کند، آقای دهمرده گزارشی در این خصوص ارائه داد.

میرزاده بیان کرد: از طرف کمیسیون آموزش به شورای سنجش و پذیرش دانشجو توصیه شد در صورت امکان در مصوبه تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ تجدید نظر کند و برای سال ۹۸ نیز تاثیر مثبت در کنکور لحاظ شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مغایر با قانون سنجش و پذیرش نیست، توضیح داد: خیر؛ مغایر با قانون نیست زیرا براساس قانون بایستی تا سال ۹۵ حداقل ۸۵ درصد ظرفیت  پذیرش در دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی باشد؛ طبق گزارش کمیته آموزش عالی در حال حاضر تکمیل ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی محقق شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دومین دستور کار کمیسیون آموزش، خاطرنشان کرد: از آنجایی که نمایندگان در کمیسیون به پیشنهاد واحدی درباره سهمیه ایثارگران در کنکور نرسیدند مقرر شد کمیته آموزش عالی مجددا سهیه‌ها را بررسی کند تا با ارائه پیشنهاد جدید تغییرات را برای اعمال در کنکور امسال در صحن علنی مطرح کنیم.  / حانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است