سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۰۹ 409 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49879
حاجی بابایی:

کنکور ۱۴ مرداد برگزار شود

وزیر آموزش و پرورش اسبق با اشاره به نامه‌نگاری و جلسه با وزیر علوم درباره تعویق زمان برگزاری کنکور، می‌گوید کنکور را به جای ۱۴ تیر، ۱۴ مرداد برگزار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از خانه ملت؛  حمیدرضا حاجی بابایی: پیشنهاد تعویق زمان برگزاری کنکور حرف درستی است زیرا دانش‌آموزان ۲۴ استان کشور تحت تاثیر وضعیت سیل قرار دارند و به هر حال برای آنها و  خانواده‌هایشان نگرانی‌هایی ایجاد شده که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

وزیر علوم پافشاری می‌کند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خود نیز این نامه را امضا کرده، تاکید کرد: از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گله‌مند هستم که چرا این موضوع را به نتیجه نمی‌رسانند؛ مجلس در سطح کلان نباید در این مسائل ورود کند بلکه کمیسیون مربوطه باید آن را جمع‌بندی می‌کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با بیان اینکه “نمی‌دانم چرا وزیر علوم و دیگران پافشاری می‌کنند”، افزود: من به شدت موافق و پیگیر این موضوع هستم؛ ما چندین بار صحبت کردیم و نامه نوشتیم اما آنها پافشاری می‌کنند.

سهمیه دادن هم فایده‌ای ندارد

وی درباره این موضوع که زمان‌بندی دیگر دستگاه‌ها همچون سازمان نظام وظیفه و دانشگاه‌ها بر اساس تاریخ کنکور مدون شده، توضیح داد: هیچ کدام از این حرف‌ها استدلالی قوی نیست؛ موضوع مهم دانش‌آموزان هستند؛ اصلا نظام وظیفه یک ماه به عقب بیفتد، آغاز دانشگاه هم یک ماه به عقب بیفتد زیرا وقتی زندگی مردم را آب برده، نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

تعویق برگزاری کنکور، شدنی است

حاجی بابایی همچنین با اختصاص سهمیه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده مخالفت کرد و گفت: سهمیه فایده‌ای ندارد زیرا اظهارنظرها درباره خوب بودن یا نبودن آن زیاد است؛ باید یک ماه کنکور به تاخیر بیفتد تا دانش‌آموزان با خیال راحت و امنیت خاطر آزمون کنکور را برگزار کنند.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد:  من به عنوان کسی که وزیر آموزش و پرورش بوده، می‌گویم این امر شدنی است؛ به جای این که ۱۴ تیر کنکور برگزار شود، آن را به ۱۴ مرداد موکول کنند./

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است