یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 ژوئن 2016 ، ساعت 18:31 1,507 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16034

گاز گرفتگی بیش از ۵۰ نفر توسط سگ های ولگرد طی دو ماه اخیر درشهرستان آستانه اشرفیه

رئیس شبکه مرکز بهداشت شهرستان آستانه اشرفیه در نشست ساماندهی سگ های ولگرد که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد از گاز گرفتگی بیش از ۵۰ نفر توسط سگ های ولگرد طی سالجاری در این شهرستان خبر داد.

به گزار ش جلال شرق ، محمد رضا محدث با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۴ بالغ بر ۲۹۰ مورد گاز گرفتگی سگ به مرکز بیماری های هاری این شهرستان مراجعه و مورد مداوا قرار گرفتند .

وی با بیان اینکه هر مورد گاز گرفتگی انسان برای دولت در تزریق واکسن ضد هاری و مراحل آن بالغ بر ۴۵۰ هزارتومان هزینه دارد افزود : جا دارد که متولیان امور با توجه به حجم سگ های ولگرد در شهرستان نسبت به جمع آوری آنها اقدام نمایند.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به مراجعه شهروندان آستانه ای و تماس های متعدد آنان در خصوص سگ های ولگرد  گفت: عدم آمادگی در نگهداری سگ های ولگرد از سوی متقاضیان ، آلوده بودن اغلب آنها به بیماری ، این ضرورت را ایجاب می کند که تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

photo_2016-06-08_18-32-07

رحیم حیدری با اشاره به موارد قانونی در رعایت جمع آوری سگ های ولگرد با بیان اینکه متولی امور  در این بخش به شهرداری واگذار شده است اظهار کرد : با توجه به هزینه بالایی  که پیمانگاران متولی جمع آوری سگ ها بین ۴۰۰تا ۵۰۰هزار تومان برای هر قلاده سگ  از شهرداری ها مطالبه می کنند نیاز است که مجموعه ادارات و نهادهای ذیربط در این باره با کمک هم در حل این مشکل چاره اندیشی کنند.

وی  امنیت و آرامش تردد شهروندان در معابر و کوچه ها و جلوگیری از گاز گرفتگی سگ ها را نیازمند برنامه ریزی درست دانست  و از دست اندرکاران اجرای جمع آوری سگ ها در خواست کرد بر اساس راه کارهای قانونی نسبت به جمع آوری و عقیم سازی آنان اقدام کنند.

در این نشست رئیس اداره محیط زیست با اشاره به ماده ۸ تبصره ۱۳ در باره حمایت از حیوانات  به بازده یک ساله در جمع آوری سگ ها اشاره کرد و افزود : با توجه به عدم عقیم سازی و ازدیاد سگ های ولگرد .نیازمند شناسایی تعداد آنها در سطح شهرستان هستیم تا تعداد آنها معلوم و مشخص شود.

ابراهیم غلامی افزود : با اقداماتی که شهرداری این شهرستان در جمع آوری سگ ها انجام داده است مکان این سگ ها بر اساس قانون باید خارج از بافت مسکونی باشد  و بر اساس همین قانون با توجه به منطقه شهری و روستایی اختیاراتی را قانون برای جمع آوری سگ های ولگرد به مجریان داده است.

در ادامه شهردار بندر کیاشهر و آستانه اشرفیه طرح و برنامه های خود را مطرح و چالش های فرار وی جمع آوری سگ ها را بیان کردند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است