دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
4 می 2018 ، ساعت 20:26 1,924 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40133
امام جمعه آستانه اشرفیه:

گاهی ما جوری رفتار می کنیم که انگار دیپلمات های ما خائن به ملت و نظام هستند .

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع این شهر برگزارشد گفت: اصلی ترین قدرتی که جلوی  نفوذ اشغالگری صهیونیست ها را گرفته ، جمهوری اسلامی است.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی  به  موضوع برجام اشاره کرد و اظهارکرد :مدتی است شاهد خیمه شب بازی ترامپ و نتانیاهو هستیم که با فضاسازی و تحرکات دیپلماتیک دنبال بر هم زدن توافق برجام هستند تا بعضی از  امتیازات مخصوص دیگری را بخصوص توان موشکی جمهوری اسلامی از ما بگیرند.

وی با بیان اینکه  آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها در گزارش خود پایبندی ایران را به تعهدات N.P.T اعلام کرده و رسماً اعلام کرده که جمهوری اسلامی ایران فعالیت هسته ای نداشته است و جالب است اینها فعالیت خود را در دنیا می کنند و اخیراً نتانیاهو در مصاحبه با C.N.Nمجری این شبکه  با سوال از وی که آیا شما زرداخانه هسته ای دارید یا نه  از پاسخ دادن طفره رفت.

ساجدی   ادامه داد: اسرائیلی که عضو N.P.Tهم نیست در دنیا راه می افتد و با توجه به لابی که دارند علیه  جمهوری اسلامی فضا سازی می کنند.

ساجدی با تاکید  به  مسئله اصلی آمریکایی‌ها که دغدغه امنیت اسرائیل است بیان کرد :  و هیچ کس نمی تواند انکار کند که  امروز جمهوری اسلامی یکی از برترین قدرت های منطقه است  و هیچ مسئله ای در منطقه مگر با همراهی جمهوری اسلامی ایران قابل حل و فصل نیست.

وی تصریح کرد : اصلی ترین قدرتی که جلوی  تداوم و نفوذ اشغالگری صهیونیست ها در منطقه را گرفته  است جمهوری اسلامی است.

خطیب نماز جمعه با بیان اینکه امریکا و اسرائیل دنبال این هستند که دیپلماسی ما را منفعل کنند اما بر عکس شد گفت: این در حالی است  که آمریکایی‌ها خودشان منزوی شدند وتاکنون نتوانستند  اروپایی ها را با همه سعی و کوششی که کردند آنها را برای همکاری با آنها متقاعد کنند.

 وی در ادامه افزود: اروپاییان مجبور به همراهی با برجام هستند و این کار، امری اجتناب ناپذیر است  و راهی جز این ندارند و اگر ترک کنند متهم  به نقض پیمان و خودشان متضرر می شوند.

 ساجدی با بیاتن اینکه  آمریکا  با همه کوشش هایی که کرد نتوانست اروپایی را  به نقض برجام یا تسلیم ایران  به دادن امتیاز بیشتر ایجاب کنندتصریح کرد:  به تعبیر من  ، این نشانه قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام ساجدی با بیان اینکه دیپلمات های ایرانی آن چنان دقیق عمل کردند  که مجال سو استفاده  و برگشت را به دیگران و دشمنان ما  نمی دهند گفت: به موازات تحرکات آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها  که کارشان دشمنی است متاسفانه ، دیپلمات‌های ما و وزیر امورخارجه تحت فشارند و در برخی روزنامه‌های داخلی  پیوسته علیه اینها مقاله نوشته می شود و تیتر زده می شود .

وی ادامه داد: پیام این انتقادات در شرایطی که  اینها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی در مصاف با دشمنان ماست  پیام داخلی آن چیه ، من نمی دانم بازتاب این عمل خارجی چیه ؟  آیا جز  این است که وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران امروز  به عنوان  سردار دیپلماسی  در مصاف  با دشمنان و بدخواهان ماست

امام جمعه آستانه اشرفیه  در ادامه اظهار کرد : آنگاه زیر سوال بردن و تعرض  به وزیر امورخارجه  چه معنایی دارد وی اخیراً که قصد داشت در دانشگاهی سخنرانی بکند وسیاست جمهوری اسلامی  را تبیین کند بر ماشین ایشان مشت و لگد  می زنند و این هیچ پیامی جز خوشحالی دشمنان ندارد.

وی با بیان اینکه عرض من این است که بحث در فضای سیاسی یک چیزی است  موضع گیری منطقی در شرایط مقابله با دشمن  یک چیز دیگر است  به نظر می آید که این پیامی جز دو گانگی و شکاف در صفوف مسئولین  کشور ندارد  و هیچ پیامی جز خوشحالی دشمنان ندارد  مگر همین وزیر امور خارجه و دیپلمات های ما مکرر  صداقت و امانت  داری آنان مورد تاکید رهبری قرار نگرفته است  و مورد تفقد قرار نگرفته است

امام جمعه آستانه اشرفیه ادامه داد: انتقاد  با فرض خیانت کاری دو تا است جوری  با اینها برخورد کردن   و انتقاد در فضای مناسب و فضای رسانه ای  با رفتار  شبیه به انتقام جویی  و یا اتهام زنی به خیانت به ملت و کشور  دو چیز متفادت است  گاهی ما جوری رفتار می کنیم که بعضی ها   که اینها خائن به ملت و نظام هستند .

وی افزود : اگر این چنین بود تدّین و صداقت آنها را  و توفیق کارشناسی آنها مورد تایید رهبری قرار نمی گرفت  به هر حال در مجموع عرض کنیم اگر فرض بر این بگذاریم  که اروپایی و امریکا یی ها و اسرائیلی ها را همراهی کنند و فرض کنند از برجحام خارج  شوند ما به روز اول برمی گردیم و چیزی را از دستت نداه ایم و چیزی که پیش خواهد آمد باز هم قطعنامه های  ظالمانه شورای امنیت و تحریم های  ظالمانه علیه جمهوری اسلامی باز خواهد گشت .

«وی در خطاب به یکی ازنمازگزاران ( ف-ب) که در نماز جمعه با صدای بلند در انتقاد از امام جمعه که در دفاع از از دیپلماسی ایران حرف  می زد گفت: شما که متعهد به تدین هستید حق ندارید در بین خطبه نماز حرف بزنید مگر اینکه قصد دیگری داشته باشید»

امام جمعه آستانه اشرفیه در ادامه خطبه های نماز جمعه  پس از امر به رعایت تقوا و پرهیزگاری به آیه ۳۴ سوره مبارکه نور اشاره کرد و گفت : این سوره یکی از سوره های اخلاقی است که بسیاری از مسائل مبتلا به مردم در آن بیان شده است.  یکی از آموزه‌های این سوره نهی بسیار شدید از اشاعه فحشا و منکرات است و بر گذشت و چشم پوشی از لغزش دیگران تاکید شده است.

 وی افزود: یک سلسله اصول اخلاقی و تربیتی و اجتماعی داریم که در ادوار مختلف زمانی باید اجرا شود اما برخی از روش های تربیتی و اخلاقی در هر دوره با دوره دیگر متفاوت است . تغییر اجتماعی امری طبیعی است ولی مواجهه با این تغییرات و ترویج ارزش‌های اخلاقی امر حائز اهمیت است .

خطیب نماز جمعه  افزود :اگر مسئله اصلی و غایی از حساسیت در برابر مسائل اخلاقی،  برخورد با فحشا و منکرات و جلوگیری از فساد اخلاقی است ، باید مسئولان قضایی و انتظامی و فرهنگی و سیاسی به این مهم توجه کنند.

وی ادامه داد: گاهی گزارشات تکان دهنده ای از مسائل اخلاقی در این شهر به گوش می‌رسد که باید با صلابت با افراد فاسد برخورد گردد .

 ایشان افزود: ما باید از قرآن برای زندگیمان درس عملی بگیریم و قرآن برای متقین عامل هدایت است .

حجت الاسلام ساجدی به بزرگداشت شیخ صدوق و شیخ کلینی اشاره کرد و گفت: این دو عالم دارای دو اثر فاخر شیعه من لایحضره الفقیه و استبصار از کتب اربعه می‌باشندوبه فرهنگیان و جوانان توصیه می کنم  تا زندگینامه علمای شیعه را مورد مطالعه قرار دهند.

امام جمعه آستانه اشرفیه به جشن میلاد امام عصر(عج) در نیمه شعبان اشاره کرده و ضمن اظهار خوشحالی و قدردانی از برگزاری چنین  مراسم باشکوه  به ویژه در استان مقدس حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) گفت :باید مناسبت‌های ویژه ائمه معصومین در شهر نمود خوبی داشته باشد.

حجت الاسلام ساجدی برپایی  این مراسمات را خالی از ایراد ندانست و افزود: در برنامه حرم مطهر بحث معارفی ارائه نشد در حالی که اجتماع مردم باید سمت و سوی معارف ناب اسلامی داشته باشد و این چنین  مراسم باید مجالی برای جوانان و نوجوانان باشند .

 وی  از مداحان و بانیان مجالس و نیز دستگاه‌های فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات خواست که مراعات شئونات اسلامی را بنمایند.

امام جمعه آستانه اشرفیه به خسارات وارده بر باغات چای این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۱۵۰ هکتار از مزارع چای آستانه اشرفیه در جریان سرمای اول سال آسیب دید . ۴۵ درصد محصول چای چین بهار است که ۳۰ درصد آن دچار خسارت شده است .

خطیب جمعه آستانه اشرفیه به بیماری‌های خاص اشاره کرد واز اعطای نمایندگی به یکی از موسسات خیریه تقدیر و تشکر نمود وبه مناسبت روز صلیب سرخ و هلال احمر  از مدیریت پویای هلال احمر شهرستان تشکرو آن را نمونه ای از مدیریت موفق جوانان دانست.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است