سه شنبه, ۳ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۲:۱۶ 1,715 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37257

گزارش تصویری از آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان

آیین آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان عصر امروز در سالن اجتماعات سروش  در رشت برگزار شد.
به گزارش جلال شرق ، مدیرمسئول خبرگزاری دفاع مقدس گیلان  در مراسم آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان در سالن اجتماعات سروش رشت پس از پرده برداری از لوگوی خبرگزاری دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: رسالت خبرگزاری دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و  شهادت و تبیین آن به نسل جوان است.
 

حسین داداشی افزود: تا دیر نشده امیدواریم بتوانیم به جامعه ایثار و شاهد استان خدمتگزاری کرده و گوشه‌ای از رشادت‌های شهدا و رزمندگان و جانبازان دوران انقلاب و دفاع مقدس را تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه تعداد هشت هزار شهید گیلان برابری با شهدای چندین استان کشور دارد افزود: تلاش می‌کنیم تا در هرماه یک عصر خاطره با حضور خانواده شهدا در سه‌شنبه‌ها داشته باشیم تا چهرهای برجسته را به جوانان معرفی کنیم.

مدیرمسئول خبرگزاری دفاع مقدس گیلان با اشاره به هدف این خبرگزاری گفت: خبرگزاری دفاع مقدس به‌منظور نشر و ترویج فرهنگ عالی و ارزشمند جهاد و شهادت به‌عنوان یک رسانه تخصصی در استان گیلان آغاز به کارکرده است.

داداشی با اشاره به محورهای فعالیت این خبرگزاری تصریح کرد: معرفی شهدای گیلان، فیلم‌های ناب از حضور رزمندگان گیلان در جبهه‌های جنگ، تبلیغات برگزاری یادواره‌های شهدا و معرفی کانال‌های تلگرامی شهدای گیلان از محورهای فعالیت این خبرگزاری است.

 مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان  با اشاره به اینکه خبرگزاری دفاع مقدس فرصتی برای احصای فهرستی از دستاوردها و موفقیت‌های حوزه دفاع مقدس و انقلاب است اظهار کرد: دفاع مقدسی که هشت سال و نزدیک به یک دهه از فضای این جامعه را به خود معطوف کرد، از دل آن گفتمانی ساتع شد که ماحصل آن منجر به دستاوردهای انقلاب اسلامی شد.

رسول جلایی خبرگزاری دفاع مقدس را فرصتی برای ورود به عرصه فضای مجازی برای ارائه آثار حوزه دفاع مقدس دانست و گفت: فضای مجازی قادر است به‌گونه‌ای جوامع بشری را تکان دهد که قدرت زلزله‌های طبیعی نمی‌تواند چنین تحرکی را در بین انسان‌ها ایجاد کنند.

وی با اشاره به روند بررسی آغاز بکار دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: ما به دنبال این بودیم که مجموعه‌ای به وجود بیاوریم تا بتواند در راستا و در طول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئولیت تبیین و دفاع فرهنگی از حوزه دفاع مقدس را بر عهده بگیرد.

جلایی با اشاره به اینکه تمامی ساماندهی و حمایت‌های بنیاد حفْظ آثار دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس انجام می‌شود خاطرنشان کرد: با آغاز کار خبرگزاری در تلاش هستیم تا فاصله‌های موجود را کم کنیم و به‌عنوان یک رسانه اشکالاتی که در فضای مجازی در این حوزه دیده می‌شود تصحیح و به مسیر خود برگردد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: وابستگی خبرگزاری دفاع مقدس به بنیاد حفظ آثار است و ممکن است برخی را به شبهه بیندازند که این خبرگزاری هم با مأموریتی خاص و در راستای مأموریت برخی جریانات سیاسی حرکت کند ولی خبرگزاری دفاع مقدس وامدار فرهنگ دفاع مقدس است ولا غیر و متعلق به هیچ جناح و باندی نیست و ما در خدمت همه هستیم و جز خط ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس در خط کسی  نیستیم.

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: جای رسانه‌ای با موضوع دفاع مقدس در گیلان خالی بود.

وی با بیان اینکه گیلان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور از حیث تعداد شهدا برابر است افزود: باید نسل جدید را با حماسه‌آفرینان دوران دفاع مقدس پیوند داده که این کار از طریق خبرگزاری دفاع مقدس ممکن خواهد شد.

محمدحسن عاقل منش با تأکید بر اینکه ما نسبت به شهدا و جانبازان تکلیف داریم گفت: راه انقلاب و ایثارگران تمام نشده و همه وظیفه انتقال آن را به نسل‌های آینده داریم.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به جمع‌آوری آثار رزمندگان توسط بنیاد شهید و سپاه بیان کرد: شهدا و رزمندگان زیادی هستند که هنوز اطلاعات و آثار آنان جمع‌آوری نشده و خبرگزاری دفاع مقدس می‌تواند ظرفیت راحت‌تری را برای جمع‌آوری آثار رزمندگان ایجاد کند و آثاری که در سینه افراد به یادگار مانده را ثبت کند./فارس

عکس : محمد اکبری پور

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است