پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 ژوئن 2018 ، ساعت 13:19 1,050 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41355

گزارش تصویری از برپایی نماز عید فطر در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ( ع )

نماز عید سعید فطر  با حضور مؤمنین روزه‌دار  و مردم خداجوی و ولایت مدار شهر مذهبی آستانه‌اشرفیه در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ( ع )  آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش جلال شرق  ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در خطبه‌های عید سعید فطر دستاوردهای ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: بهترین نتیجه‌ای که از ماه رمضان می‌گیریم توبه ، انابه و استغفار است که به همراه خود فضای معنوی ، روحانی و دینی در ماه ایجاد می‌کند و باعث تولدی دیگر از بعد معنوی می‌شود.

حجت‌الاسلام علیزاده  عید فطر  را روز محسنین و اهل دیانت برشمرد  که سبب ایجاد تحول درونی بزرگی است که یکی از آن‌ها نورانیت و صفای قلبی انسان‌های روزه‌دار  است.

وی تواضع و تسلیم  در مقابل خداوند را از دیگر فضائل ماه مبارک رمضان برشمرد  و اظهار کرد : بی‌نیازی و سیری بیش‌ازاندازه انسان را سرکش به بار می‌آورد  اما رمضان حالت طغیان گر ما را که همان نفس اماره است و باعث دوری بنده و خدا می‌شود در این ماه انسان را تسلیم خدای تعالی می‌کند.

حجت‌الاسلام علیزاده شکست شهوات و ترک گناه در ماه رمضان  را سبب دوری از گناهان نام برد  و افزود : در این ماه هر ناممکنی ، ممکن می‌شود و با گرسنگی و تشنگی  می‌توانیم نفس خطرناک خود را کنترل و با بسیاری از بیماری‌ها به دور بمانیم .

مدیرکل اوقاف استان ، آمادگی پیدا کردن برای انجام عبادت و  به دست آوردن تقوای مؤثر   از دیگر برکات این ماه برشمرد  و تصریح کرد : ماه رمضان باعث می‌شود که از خطوط قرمز  خداوند عبور نکنیم  و از خدا دور نشویم و در معرض معرفت الهی قرار گیریم .

وی هم‌چنین درباره پیروزی جبهه مقاومت در انتخابات لبنان و عراق ، و سیاست‌های مغرضانه امریکا  علیه ایران اسلامی  مطالبی را بیان کرد و از مسئولین و دولتمردان خواست که بر اساس منشور برجامی رهبر انقلاب سیاست هالی خود را ترسیم و تبیین نمایند.

عکس : پارسا ذرعی

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است