چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 جولای 2016 ، ساعت 21:57 1,730 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17094

گزارش تصویری از ترویج افطاری ساده در آستانه اشرفیه

اشاعه و ترویج فرهنگ افطاری ساده در شهرستان آستانه اشرفیه چند سالی است که هر سال بر رونق او افزوده و عده ای نیز از انسانهای بی ادعا و عاشق برای اطعام روزه داران آستین بالا زده و با همت خیرین تلاش دارند بر اساس منویات مقام معظم رهبری با فراهم آوردن بسته های افطاری به شیوه ساده ، سفره ای به پهنای اخلاص و صداقت در دل مردمان بی ادعای روزه دار ماه خدا بگسترند تا آن چه که مد نظر حق است  توشه ای از این کار برای فردای خویش برچینند.

به گزارش جلال شرق ، بخش فرهنگی  حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه در اشاعه فرهنگ ساده افطاری با تعداد ۴۲۲ شهید   این شهرستان اقدام به تهیه و توزیع آن در سطح شهرستان کرده است

مسئول بخش فرهنگی حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه در گفتگو با جلال شرق هدف از این کار را ، تکریم و اطاعت از فرمایش رهبری  ،طرح گسترش افطاری ساده و اطعام ساده در بین مردم عنوان کرد.

حجت الاسلام امیر شعبانپور افزود : در این افطاری ساده به تعداد شهدای شهرستان آستانه اشرفیه که ۴۲۲ شهید می باشد از طرف هرشهید یک بسته غذایی ساده در اختیار شهروندان قرار می گیرد که از این طریق هم یاد شهدا در جامعه احیا و زنده شود و از طرفی دیگر فرمایش مقام معظم رهبری در بین آحاد جامعه ترویج پیداکند.

وی یاد آور شد : تمام هزینه های بسته غذایی آماده شده  از محل جذب کمک های مردمی بوده که در  این کار پایگاه بسیج طیبه خواهران،پایگاه بسیج شهید بهشتی،جوانان هلال احمر و خانواده شهدا هم در آماده سازی ، خرید و توزیع آن حضور داشتند .

حجت الاسلام شعبانپور یاد آور شد :  امیدواریم  در سالهای آتی به نقطه ای برسیم که با نام ۸۰۰۰شهید استان گیلان در این مکان بسته های افطاری ساده را آماده و توزیع کنیم

هم چنین یکی از مراکزی که دومین سال خود را در احیای این سنت حسنه قدم برداشته و جوانانی بی ادعا در کنار با تجربه های روزگار ، سفره افطاری ساده را گسترده اند جوانان پایگاه مقاومت علامه شهید مرتضی مطهری  می باشد.

این سفره که به مدت سه شب و با بسته های ۳۱۳ نفره تهیه شده است در جلوی حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف با پهن شدن سفره افطاری از مهمانان خدا  با چای  شیرین  پذیرایی می شود.

امیر ندیمی یکی از موالیان این برنامه به جلال شرق گفت: اشاعه افطاری ساده از سال گذشته با همت جمعی از خیرین و جوانان مومن و انقلابی پایگاه مقاومت علامه شهید مرتضی مطهری جسیدان استارت خورد که سال گذشته در یک سفره ۳۱۳ نفره تعریف شده بود.

وی گفت: امسال با تلاش و حضور خیرین شهرستان و مردم روزه دار منطقه جسیدان توانسته ام با همکاری بخش خواهران این افطاری ساده را به سه روز گسترش دهیم و امیدواریم با ترویج آن در سالهای آتی گسترش بیشتری در ایام ماه مبارک رمضان داشته باشیم .

 

تصاویر زیر در برگیرنده مراحل تهیه و آماده سازی این بسته افطاری ساده  است که توسط محمد اکبری پور عکاس خبری جلال شرق ثبت و ضبط شده است

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است