چهارشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
3 فوریه 2020 ، ساعت 11:34 533 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58134

گزارش جلال شرق از افتتاح دو پروژه میلیاردی در آستانه اشرفیه + تصاویر

در دومین روز از دهه مبارک فجر دو پروژه   بزرگ میلیاردی  با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان  در شهرستان آستانه اشرفیه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جلال شرق ،  مدیر عامل این واحد مرغداری  در خصوص جزئیات این پروژه گفت:  این  واحد مرغداری در روستای دهنه سر سفید رود با ۳۳ هزار قطعه‌ای مرغ گوشتی  و تولید ۷۵ تن با ۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار در ۴ واحد مادر  راه اندازی شده است  که در اجرای این طرح برای ۴۰ نفر از جوانان منطقه اشتغال مستقیم و برای ۵۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است .

محمد نیکنام  افزود : هزینه اجرای این طرح بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال بوده است که  فقط ۱۷ میلیارد ریال آن را از تسهیلات دولتی  استفاده و هزینه شده است.

استاندار گیلان نیز در حاشیه این افتتاح در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد، اظهار کرد: استکبار با همه ظرفیت خود به دنبال از بین بردن اقتصاد جمهوری اسلامی است اما دولت و همه نهادهای اجرایی با رهنمودهای مقام معظم رهبری این شرایط را کنار گذاشته و به پیشرفت خود ادامه می‌دهدند.

ارسلان زارع با تأکید بر اجرایی شدن برنامه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: خوشبختانه همه مسؤولان به دنبال اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و این امر در حال اجرایی شدن است به همین دلیل می‌توان گفت شاخص اقتصادی کشور خوب است.

وی لازمه تحقق برنامه ششم توسعه را توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی دانست و افزود: مهم‌ترین هدف برنامه ششم توسعه رسیدن بیکاری به هشت درصد در کشور و استان بوده و برای رسیدن به این برنامه باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف ازجمله سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش بخش خصوصی در افتتاح پروژه‌های دهه فجر بیان کرد: در افتتاح پروژه‌های دهه فجر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده که باید این آمار در سال‌های آینده بیشتر شود تا بتوانیم شاخص رشد توسعه را افزایش دهیم.

زارع با اشاره به راه‌های کاهش نرخ بیکاری در استان گیلان گفت: افتتاح چنین پروژه‌هایی مانند مرغ داری باعث کاهش نرخ بیکاری در استان شده و باید از این ظرفیت به‌درستی استفاده کرد.

هم چنین تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده با مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر و با میزان ظرفیت تصفیه‌خانه ۱۶۰ مترمکعب در شبانه‌روز و با هزینه  ۲۳ میلیارد ریال در شهرک صنعتی نقره ده با حضور استاندار  افتتاح شد.

استاندار گیلان  با بیان اینکه پروژه تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده با رویکرد حفاظت از محیط‌زیست بوده است، افزود: موضوع محیط‌زیست موضوع اولویت‌دار دولت در استان گیلان در راستای حل مشکلات این حوزه بوده زیرا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسؤولان در گیلان پسماند و محیط‌زیست است.

استاندار گیلان با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای افتتاح تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده تصریح کرد: انباشته شدن پسماند در حوزه‌های مختلف به مشکل استان تبدیل‌شده باید فکری اساسی در این خصوص اندیشیده شود به همین دلیل با تلاش‌های انجام‌شده تصفیه‌خانه شهرک صنعتی با میزان اعتبار ۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

زارع با اذعان به اینکه نباید از هیچ تلاشی برای رفاه مردم دریغ کرد، افزود: با توجه به تحریم‌های آمریکا باید برای افتتاح پروژه‌های عمرانی تلاشی مضاعف انجام شود زیرا مردم از مسؤولان انتظار دارند و خوشبختانه برای افتتاح این دو پروژه در شهرستان آستانه‌اشرفیه ۳۱ میلیارد تومان هزینه شد.

هم چنین   عصر روز گذشته با حضور حمید رضا ئی لاکسری معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آستانه اشرفیه و جمعی از مسئولین در مسجد جامع بازان  برگزارشد .

این دیدار روبرو مردم و مسئولین که با استقبال مردم منطقه روبرو شد اهالی روستای بازان مسائل و مشکلات خود را مطرح  و راهنمایی و دستورات لازم از سوی معاون فرماندار و مسئولین برای رفع چالش های آنان صادر شد.

تصاویر زیر در برگیرنده رویدادهای روز دوم دهه مبارک فجر  در آستانه اشرفیه را نشان می دهد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است