یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۶:۵۰ 1,244 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45439
در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آ ستانه اشرفیه ؛

گسترش فعالیت های فرهنگی در آموزش و پرورش آستانه اشرفیه بررسی شد.

در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آ ستانه اشرفیه ؛ گسترش فعالیت های فرهنگی در  آموزش  و پرورش  آستانه اشرفیه  بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در این نشست پس از بیان دیدگاه های رئیس آموزش و پرورش شهرستان و ظرفیت های موجود شهرستانی ،  هریک از اعضای شورای فرهنگ عمومی درباره رویکرد مسئله شناسی  متصدیان امور فرهنگی برای ورود به مقوله گسترش احیای فرهنگ بومی و آسیب شناسی های آن ، تحریف واقعیات و تفکیک فرهنگ روستایی و شهری ، مقوله طلاق، اعتیاد و فضای مجازی ، ضرورت تبیین کلیات معارف اسلامی در مدارس ، شناخت مخاطب و آشنایی با گفتمان انقلاب ، ضرورت جاری شدن فرهنگ انقلاب در مدارس   و مباحث  مختلف حوزه فرهنگی مطالبی بیان کردند.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز ضمن تقدیر از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان که به  ضرورت گسترش فعالیت های  فرهنگی در آموز ش و پرورش  توجه دارند گفت: در جهت پیش برد کارها بعضی از مواقع از سوی افراد با موانعی روبرو هستیم تا روحیه افراد را خراب کنندولی با تلاش و سخت کارکردن  آن موانع را برطرف می کنیم .

رحیم حیدری با اشاره به القای این دیگاه که  زندگی کردن در غرب  برای دانش آموزان به عنوان یک مزیت معرفی می شود  افزود : پذیرش یا عدم پذیرش این دیدگاه  بستگی به رفتارهای ما است که در جامعه  دانش آموزان آن را به عنوان یک  رفتار اجتماعی الگو می گیرند.

نماینده عالی دولت با اشاره به مقوله رفاه اجتماعی و برخورداری نسبی  مردم   خاطر نشان کرد : با اینکه در بعضی از مواقع سخن از فرهنگ پذیری را در جامعه بیان می کنیم ولی مشاهده می شود که رعایت حقوق همسایه را نمی کنیم وعدم  ریختن زباله در خیابان را رعایت نمی کنیم.

وی خواستار بررسی ناهنجارهای موجود جامعه از جمله اعتیاد ،  طلاق  ، بیکاری و… در شورای فرهنگ عمومی شهرستان شد تا در نشست ها و کمیته هایی بررسی و در شورای راه کارهای اجرایی آن مورد بررسی قرار گیرد.

عکس : پارسا ذرعی

 

  

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است