پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 مارس 2018 ، ساعت 17:58 1,798 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38696

گسترش همکاری رسانه‌ای میان ایران و روسیه

رئیس رسانه ملی گفت: امیدوارم در زمینه همکاری های رسانه‌های دو کشور ­همانند روابط سیاسی به رشد بالایی برسیم.

به گزارش جلال شرق، دکتر علی عسکری در دیدار با «الکسی نیکولوف» رئیس شبکه آرتی روسیه (راشاتودی RT) ­و هیئت همراه این شبکه با اشاره به روابط راهبردی تهران و مسکو به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای میان معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما و شبکه آرتی روسیه تاکید کرد و گفت: رسانه ملی بعنوان رسانه‌ای مستقل همواره در برابر جریان رسانه‌ای نظام سلطه ایستاده است و از اینکه ­همکاری خود را با شبکه‌ای گسترش دهیم که ازاین نظر دیدگاه‌های بسیار نزدیکی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارد؛ حمایت می‌کنیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به نگاه مستقل و حرفه‌ای شبکه آرتی (راشا تودی) روسیه افزود: امیدوارم گسترش همکاری‌های این دو رسانه موثر منطقه‌ای زمینه‌های رشد و پیشرفت دو ملت بزرگ ایران و روسیه را فراهم کند.

دکتر علی عسکری سازمان صدا و سیما را رسانه‌ای بزرگ با ماموریتی متنوع دانست و گفت: زمینه همکاری‌های مشترک میان معاونت برون مرزی سازمان و این رسانه روسی وجود دارد و امیدوارم از ظرفیت‌های موجود دو طرف به بهترین صورت استفاده شود.

الکسی نیکولوف رئیس شبکه آرتی روسیه نیز در این دیدار با اشاره به سند همکاری رسانه‌ای که چندی قبل میان دو کشور به امضا رسید، گفت: هدف از این سفر اجرایی کردن هرچه سریع‌تر زمینه‌های همکاری میان این دو رسانه تاثیر گذار است و ما از هرگونه همکاری و ارائه تجربیات و خدمات متقابل استقبال می‌کنیم.

وی به بازدید خود در این سفر از بخش‌های مختلف معاونت برون مرزی سازمان اشاره کرد و افزود: در این بازدید از بخش‌های عربی و ­اسپانیایی معاونت برون مرزی صدا و سیما دیدن کردیم و شاهد عملکرد حرفه‌ای همکاران شما بودیم و مشاهده چنین سطحی از توانمندی‌ها درتلویزیون جمهوری اسلامی برای ما بسیار لذت بخش بود.

پیمان جبلی معاون برون مرزی رسانه ملی نیز دراین دیدار خواستار گسترش همکاری‌ها با این شبکه روسی شد و تشکیل کارگاه‌های آموزش مشترک، انتقال تجربیات، همکاری برای تولید برنامه‌های خبری و مستند ­و تعاملات بین المللی را از زمینه‌های مشترک همکاری‌ها برشمرد./ صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است