یکشنبه, ۹ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
19 آگوست 2015 ، ساعت 08:14 1,064 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1755

گفتگو با چند برگزیده کنکور سراسری آستانه اشرفیه۱

سیده فاطمه بکتاش :
هرکس تلاش کند به نتیجه خواهد رسید
خودتان را معرفی کنید و بفرمایید چه رتبه‌ای به دست آوردید؟ فاطمه بکتاش هستم رتبه ۱۹ زبان و ۵۳۳ در رشته ریاضی در منطقه ۲ را کسب کردم .
راجع به شیوه مطالعه‌ات کمی توضیح دهید؟ سعی می‌کردم زمانی که به خانه می‌آمدم تفریحات دیگر را به کنار بگذارم و در این کار پدر و مادرم خیلی در درس خواندنم تأثیر داشتند و محیط آرامی را برایم فراهم می‌کردند و نکته قابل‌ذکر در مطالعه‌ام این بود که تلاش می‌کردم دقیق مطالعه کنم و بیش از اینکه مطالعه سنگین باشد جهت و نحوه خواندن برایم مهم بود.

IMG_2688
چرا دو رشته کنکور را انتخاب کردید؟ رشته اصلی‌ام ریاضی بود و همزمان می‌خواستم در رشته زبان نیز خودم را آزمایش کنم و چون کلاس زبان می‌رفتم ارزیابی از خودم داشته باشم که خدا را شکر موفقیت آموز بود.
سطح ارزیابی‌تان از عملکرد خودتان چطوراست ؟ خدا را شکر از نتیجه کارم راضی هستم امسال کنکور بسیار سخت بود وبر اساس تلاش خودم نتیجه خوبی گرفتم و معتقدم هرکس تلاش کند و خوب کار کند می‌تواند نتیجه بگیرد.
نقش پدر و مادر و معلمتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نقش معلمان و اولیا در موفقیتم پررنگ بودند و نمی‌توانم این دو را تفکیک کنم زیرا پدر و مادر مراقبت می‌کردند و وسایل آرامش و آسایشم را برای درس خواندن فراهم می‌کردند و من مشکلی نداشتم و معلمان ما هم سنگ تمام گذاشتند به‌ویژه آقای جلالی باحوصله برایمان کار آزمودن را انجام می‌داد.
کدام معلم برای شما الگو و مشوق شما بودند؟ دبیر فیزیک آقای نباتی که در درس خواندن ما تأثیر داشتند.

IMG_2617

علی رهبر:

تلاش و انگیزه دو رمز موفقیت در کنکور است

خودتان را معرفی کنید و چه رتبه ای احراز کردید؟من علی رهبر رتبه ۳۶ علوم تجربی منطقه ۲ را به دست آوردم و به‌اندازه‌ای که در س خواندیم خودمان انتظار داشتم که رتبه بهتری داشته باشم و انتظارم بیشتر بود بهر حال تلاش کردیم

برنامه‌ریزی خودتان چطور بود؟ اولین عامل به نظر من تلاش خودمان است که انگیزه را به وجود می‌آورد و خیلی‌ها چون نمی‌توانند برسند انگیزه کافی نداشته باشند و دومین عامل در موفقیت محیط است و خیلی تأثیرگذار است و عامل خانواده که شرایط را برایمان فراهم کردند.

IMG_2698

برنامه‌ریزی در کار بسیار تأثیر دارد و من همیشه بر اساس برنامه‌ریزی حرکت می‌کردم و آزمون هر دو هفته یک‌بار را تحلیل و بررسی می‌کردیم و کدام درس را بیشتر یا کمتر بخوانیم و زمان‌بندی را در کارها انجام می‌دادیم و بعد از عید هم بر اساس برنامه خاص پیش می‌رفتیم و این برنامه خیلی مهم است و انگیزه را معمولا من‌بعد از برنامه‌ریزی قرار می‌دهم.

چقدر جایگاه پدر در آینده‌ات به‌عنوان یک پزشک تأثیر داشت؟ می‌تواند در موفقیت اثرگذار باشد و حتما تأثیر می‌گرفتیم که پدرمان به موفقیت رسیده و دوست داریم که ما هم به آن موفقیت برسیم.

برنامه‌ریزی درسی‌تان چگونه بود؟باید به شما عرض کنم که هفته‌ای ۵۰ تا ۶۰ ساعت یک برنامه‌ریزی عالی است و برای کسی که می‌خواهد شروع کند ۳۰ تا ۴۰ ساعت در هفته هم خوب است

کدام معلم درروند کار شما بیشتر بود؟ نمی‌توان به یک معلم اشاره کرد همه معلمان در موفقیت ما تأثیرگذارند و با معلم شیمی و درس ایشان بیشتر لذت بردیم و بهترین نمره ما در کنکور شیمی و کمترین نمره ما درس فیزیک در کنکور سراسر بود.

IMG_2620

سارا پرستش :

با تغییر رشته به راه موردعلاقه‌ام برگشتم

خودتان معرفی کنید ؟ من سارا پرستش هستم ابتدا رشته‌ام تجربی بود بعد در سال گذشته در رشته علوم تجربی شرکت کردم ولی چون باعلاقه‌ام جور در‌نمی‌آمد امسال توانستم در رشته علوم انسانی شرکت کنم و راه علاقه خودم را ادامه بدهم .و فقط توکل به خدا و پشتکار و علاقه در این کار خیلی مهم است.

نقش اولیا در انتخاب رشته‌تان چقدر تأثیر گذاشت ؟ خیلی مهم است وبری تغییر رشته از من حمایت کردند و اگر همراهی آن‌ها نبود نمی‌توانستم موفق شوم.

IMG_2710

با توجه به پتانسیل خود توانستی به نتیجه دلخواهت برسی ؟ امسال سطح رقابت بسیار بالابود و رتبه تک رقمی را که نگاه می‌کردید جای امیدواری داشت و بچه‌های علوم انسانی قوی بودند و همه در کسب نتیجه می‌خواستند موفق شوند.و همه درس‌ها در هر رشته مهم است و درس‌ها را باید با درصد بالا کسب کنی تا در کنکور موفق باشی و بهر حال از عملکردم راضی هستم .

IMG_2629

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است