یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
5 اکتبر 2020 ، ساعت 11:00 99 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63331

گلزارشهدای آستانه اشرفیه میزبان اجتماع عزاداران اربعین حسینی

رییس ستاد بزرگداشت اربعین حسینی آستانه اشرفیه  اعلام کرد :  مراسم اجتماع  اربعین حسینی « لبیک یا حسین »  امسال در گلزار شهدای شهر آستانه اشرفیه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  فرماندار   آستانه اشرفیه صبح امروز در نشست اعضای ستاد بزرگ داشت اربعین حسینی  که  بدر سالن اجتماعات فرمان داری  برگزارشد گفت: با توجه به مطالبه هیأت های مذهبی و امام جمعه مبنی بر برگزاری اجتماع بزرگ اربعین حسینی که هرساله در این شهرستان برگزار می شد  افزود :  بر  اساس پیشنهاد فرماند اری و پی گیری های انجام شد  و تاکید استاندار گیلان بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های  بهداشتی  مراسم امسال به جای  حرم مطهر سطان سید جلال الدین اشرف  ( ع  ) در گلزار شهدا برگزار می شود.

حمید رضائی لاکسار با اشاره به اوج گیری ویروس کرونا در جامعه و ضرورت سلامت عزاداران  بر  رعایت تمام موارد بهداشتی   در برگزاری مراسم تاکید کرد.

در این نشست پس از بررسی جوانب مختلف برگزاری مراسم  و بیان دیدگاه های مختلف اعضای ستاد  در خصوص چیدمان  حضور عزاداران ، امام جمعه آستانه اشرفیه  پیشنهاد داد که موکب سلطان سید جلال الدین اشرف  نیز که هرساله در نجف اشرف میزبان عزاداران حسینی بود  امسال با برپایی خیمه اباعبدا… الحسین (ع )  در مکان مراسم نسبت به جمع آوری  کمک های مردمی اقدام و آن را در بسته های کمک های مومنانه در اختیار نیازمندان شهر قرار دهد.

این مراسم قرار است از ساعت ۱۰ صبح روز ۵ شنبه ۱۷مهر ۹۹ به صورت رسمی  از شبکه های ملی سیمای جمهوری اسلامی ایران  و شبکه های استانی  پخش شود.

گفتنی است  امسال هیچگون راه پیمایی  در سطح روستاها برای حضور در مراسم  با تاکید  رییس جمهور و ستاد مقابله با ویروس کرونای کشور ، برگزارنخواهد شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است