پنج شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
3 آوریل 2019 ، ساعت 21:23 1,355 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48896

گل آلودگی یک انتخاب

سرویس یادداشت جلال شرق ، انگار سیلاب های اخیر کشور نوعی گل آلودگی انتخاب  را نیز با خود به همراه داشت زمزمه سپردن  یک شهر مذهبی با قدمت دیرینه به کسی است که هنوز در ابتدای کار اجرایی است و سابقه ی قابل ذکری در کارنامه اجرایی  کوتاه مدت خود ندارد .

اگر عالی ترین مقام اجرایی استان بر این نکته اشراف داشته باشند و مشاوران وی این اطلاعات را به سمع و نظر شان رسانده باشند و یکبار جنگنامه  پایه گذار مکتب شیعه در گیلان حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) تورق و مطالعه کرده باشند حتما ً در انتخاب کرسی  هدایت یک شهر مذهبی که نماد «قم گیلان» است دقت بیشتری می کردند.

در روزهای گذشته خبری مبنی بر انتخاب یک جوان درون حزبی در این شهرستان در فضای مجازی دست به دست شد و به تبع آن حرف و حدیث های زیادی از وی شنیده شده است .

اگر بپذیریم که جابجایی مدیران شهرستان یک حق مسلم بالاترین مدیر اجرایی استان است  سوال این است چرا باید شهر مذهبی آستانه اشرفیه آزمایشگاه مدیرانی باشد که باید پله ترقی خود را از این شهرستان با آزمون و خطا طی کنند

نکته دوم اگر بحث سپردن امور اجرایی به جوانان باشد  چرا باید از فردی بهره برد که شائبه های یک انتخاب برای یک شهر فرهنگی با پیشینه مذهبی وی مطرح می شود

اگر بالاترین مقام استان بر قانون مداری تاکید دارد و اگر آن چه بر روی خروجی سایت رویداد مبنی بر زیر سوال بودن صلاحیت وی حتی در کرسی فعلی  مطرح است چرا از کسی که هنوز جزء مستخدمین دولت نیست  و به کارگیری وی از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور به اذعان همین سایت غیر موجه است  می خواهند وی را در این شهرستان به کار گمارند.

نکته بعدی که ناظران سیاسی و مردم مذهبی شهر دنبال می کنند نقش  اعمال فشار از بالا و یا جریان های رادیکال   است  اگر بپذیریم این شهر لایق شخصی بهتر از فرماندار فعلی است که از سوی مدیریت پدافند غیر عامل استانداری گیلان  در همین ماه اخیر به عنوان بهترین فرماندار معرفی شده است چه لزومی دارد که در هیاهوی سیلاب های اخیر کشور و استان زمزمه تغییر فرماندار به گوش برسد .

جا دارد در صورت جابجائی فرماندار فعلی که دارای رضایت مندی مردمی است  با تجدید نظر در انتخاب فرماندار جدید،  گزینه های بهتری برای شهرستان در نظر گرفته شود، انسان های باتجربه ودارای گرایش مذهبی دیرینه ترو تجربه کافی تردر مدیریت اجرائی ؛  آنانی که  می توانند سکاندار شهرستان باشند و کشتی وحدت ،هماهنگی و ارتباط مسئولین و مردم را به سر منزل مقصود برسانند و در بازه های زمانی اجرائی ،  امتحان خود را پس داده باشند

زیرا شهری که  بستر آرامش را طی می کند  می تواند در یک انتخاب ناموزن با خواست مردم و شهروندان ، دارای چالش های  سیاسی و اجتماعی باشد و هم اکنون موج نگرانی در انتخاب یک فرد رادیکال از یک جناح خاص را پی گیری و به نوعی عدم رضایت خود را بر اساس شنیده ها  اعلام کرده اند  .

جالب اینکه  آقای نماینده! به دلایلی که همه اشراف دارند خود را بی خبر از انتخاب  اعلام می کندو اظهار می دارد که هیچ دخالتی در این انتخاب نداشته اند که امیدواریم این چنین باشد و فقط از اکنون نگاه انتخاباتی بر جابجائی فرماندار لحاظ نشده باشد  امید آن که  شهرآستانه اشرفیه عاقبت به خیر شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است