پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
6 جولای 2018 ، ساعت 18:35 739 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41726
در سالروز شهادت امام جعفر صادق ( ع )

یاد بود عالمان و روحانیون حوزه علمیه آستانه اشرفیه برگزار می شود

امام جمعه آستانه اشرفیه  از برگزاری مراسم یاد بود روحانیون حوزه های علمیه  این شهرستان در شامگاه شهادت حضرت امام جعفر صادق ( ع ) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فلاحتی  امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در استان گیلان خبرداد.

به گزارش جلال شرق  ، حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی در جمع نماز گزاران این شهرستان با  اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق ( ع )گفت: بر اساس سنت گذشته  طلاب  حوزه علمیه در روز دوشنبه  باحرکت  دادن علم های سیاه از حوزه علمیه اهل بیت ( ع ) تا حرم مطهر به سینه زنی خواهند پرداخت

خطیب نماز جمعه ضمن اشاره به برگزاری  دو مناسبت  شهرستان  ضمن تقدیر از سخنان ارزشمند سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در  مراسم بزرگداشت سردار شهید مهدی خوش سیرت ، به بزرگداشت استاد دکتر محمد معین اشاره کرد و اظهار داشت:بزرگداشت دکتر معین که به عنوان یکی از نمادهای علمی و فرهنگی شهرستان تبدیل شده است دارای نکات مثبتی بود که جای تقدیر دارد.

وی حضور افراد مختلف  و نیروهای متعهد   و به کارگیری نیروی دانش آموزی تا دانشجویی  و استفاده از صاجب نظران  و فرهیختگان شهرستان  را از نکات مثبت برگزاری این بزرگداشت برشمرد که فرصتی فراهم آورد که به ایراد سخنرانی بپردازند.

دکتر ساجدی مقاله ارائه شده از سوی مهدی امدادی دانش آموز پایه سوم راهنمایی را  از نکات برجسته این بزرگداشت نام برد و افزود : هدف گذاری برای این نیروهای جوان می تواند نتیجه بخش باشد به طوری که مقاله این نوجوان تحسین همه را برانگیخت.

امام جمعه آستانه اشرفیه ضمن توصیه به  دست اندرکاران برگزاری همایش« صیانت از حریم خانواده» که در هفته حجاب و عفاف در روز ۵ شنبه ۲۰ تیرماه در پارک ساحلی برگزار می شود برای به کار گیری یک برنامه تاثیر گذار  به تاریخچه نام گذاری حجاب و عفاف پرداخت و ادامه داد :  همانطوری که رضا خان با توسل به زور می خواست حجاب را از جامعه زن ایرانی بگیرد ، توسل به زور هم نمی تواند حجاب را در جامعه نهادینه کند.

دکتر ساجدی ضمن تبیین ابعاد اجتماعی ، حقوقی و شرعی  حجاب  در جامعه اسلامی  گفت: تغییرات اجتماعی و اقتضا ئات روز امری طبیعی  است  و اگر می خواهیم یک ارزشی مثل حجاب را در جامعه نهادینه کنیم  باید از روش های علمی بهره بگیریم و آن را به نسل آینده انتقال دهیم.

وی بی حجابی را از سوی بعضی از افراد ، نوعی دهن کجی  و رواج بی دینی در جامعه برشمرد که این گونه افراد با رفتارشان به ارزش های جامعه بی توجهی  کرده و  در شرع نیز برای آنان بعد از تذکرات ممتد مجازات سنگینی پیش بینی شده است.

حجت الاسلام ساجدی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به سیاست های اقتصادی جامعه و زر اندوزی و سوء استفاده افراد سودجو با خرید۵۰ میلیاردی  سکه ها در بازار اظهار کرد : در بعضی از جاها رفتار عمومی ما قابل توجیه نیست  و نقش اصلی ساماندهی اقتصاد مربوط به خود ماست و نباید به دنبال مقصر دیگری بگردیم.

وی انسجام و کفایت در سیاست های اداره امور کشور از سوی سران قوا  و خویشتن داری مردم را از مولفه های موثر برای برون رفت و کاهش فشار اقتصادی به مردم  نام برد.

به گزارش جلال شرق ،  حجت الاسلام محمد ساجدی در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۹۴ بعد از رحلت آیت الله امینیان از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به امام جمعه این شهرستان منصوب شد و اولین نماز جمعه وی در ۱۳ مرداد ۹۴ در مسجد جامع استانه اشرفیه  برگزارشده است .

با توجه به نزدیک شدن  اتمام دوره سه ساله  امام جمعه   آستانه اشرفیه و زمزمه رفتن ایشان به شهر قم  ، نماز گزاران نماز جمعه با امضای طوماری خواستار ادامه فعالیت دکتر ساجدی به عنوان امام جمعه شهر مذهبی آستانه اشرفیه شدند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است