پنج شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
27 می 2020 ، ساعت 07:20 143 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60707
فرماندار آستانه اشرفیه:

یکی از دغدغه مهم جامعه ، انحراف بعضی از دانش‌آموزان است / تجهیز سیستم های سرمایشی برای برگزاری امتحانات در تیرماه/ آموزش ۷۰ درصدی دانش‌آموزان آستانه از طریق اپلیکیشن شاد

فرماندار آستانه اشرفیه در دومین نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان در سال جاری  گفت:یکی از دغدغه های مهم جامعه ؛انحراف بععضی از دانش آموزان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ؛   جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان آستانه اشرفیه  روز گذشته با محوریت نحوه برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانش‌آموزان  و تجلیل از معلمان برتر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه اعتقاد دارد  تعلیم و تکامل دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف مستلزم عنایت چند سویه معلم نسبت به دانش‌آموز بوده و‌ باید موردتوجه قرار گیرد.

یونس محمودی یکی از دغدغه مهم جامعه را انحراف بعضی از دانش‌آموزان دانست و گفت:معلم علیرغم فقدان‌های معیشتی و کاری باید از همه ظرفیت خود برای تعلیم دانش‌آموزان استفاده کند تا جوانان و آینده‌سازان کشور را آماده اداره کشور کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان  ظرفیت دانش‌آموز در ایران را بسیار بالا دانست  و به معلمان، والدین و متولیان حوزه آموزش‌وپرورش تأکید کرد باید تمامی امکانات را برای دانش‌آموزان فراهم کنند زیرا یکی از رسالت‌های مهم پیامبر مبحث تعلیم و تربیت بود.

رئیس شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه با اعتقاد به این که شیوع کرونا باعث مختل شدن تحصیل بعضی از دانش‌آموزان شده  است افزود: نشستی را با معلمان منتخب داشتیم تا بتوانیم از نظرات آنان در چگونگی برگزاری امتحانات و‌ نحوه آموزش استفاده کنیم و خوشبختانه با اپلیکیشن شاد بسیاری از مشکلات آموزشی در کشور از بین رفت.

امتحانات پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم و دروس عمومی رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

محمودی از برگزاری غیرحضوری امتحانات در برخی از مقاطع به علت فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد زیرا معتقد است بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا حفظ سلامت دانش‌آموزان که آینده‌سازان کشور هستند بسیار حائز اهمیت است.

به گفته رئیس اداره آموزش‌وپرورش به علت شیوع کرونا امسال نصف امتحانات در ماه تیر و در اوج گرما برگزار می‌شود و باید سیستم‌های سرمایشی را در مدارس تجهیز کنیم.

بنا بر اعلام محمدرضا سیرتی برای چندمین بار تصحیح اوراق در چهار منطقه در شهرستان آستانه‌اشرفیه انجام می‌شود و باید تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود وامتحانات سراسری در آستانه‌اشرفیه در دو مدرسه بوعلی سینا برای دختران و شهید رجایی برای پسران برگزار می‌شود.

وی می‌گوید تمامی تمهیدات برای ضدعفونی کردن مدارسی که در آنان امتحانات پایان‌ترم برگزار می‌شود اندیشیده شده و مشکلی دراین‌باره وجود ندارد.

سیرتی افزود:۷۰ درصد از دانش‌آموزان آستانه‌ای در ایام کرونا با استفاده از اپلیکیشن شاد به آموزش دروس خود پرداختند و بر اساس آخرین آمار ۳۰ درصد از دانش‌آموزان در آستانه‌اشرفیه در اپلیکیشن شاد به دلایل مختلف شرکت نکرده اند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش خاطر نشان کرد:برای ۳۰درصد  از محصلان درس‌نامه به‌صورت فایل و پرسش‌نامه در نظر گرفته و کلاس‌های رفع اشکال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفتیم تا دغدغه این افراد کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرنگارما  در پایان این جلسه از معلمین برتر در آستانه‌اشرفیه تجلیل به عمل آمد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است