شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
27 سپتامبر 2020 ، ساعت 17:23 331 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63214

یک دانش آموز مشکوک به کرونا در کیاشهر

رییس آموزش و پرورش کیاشهر از مشکوک بودن یک دانش آموز متوسطه  به ویروس کرونادربخش بندر کیاشهر خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق،ناصر رحیمی نژاد پیش از ظهر  امروز در ستاد پیشگیری و مقابله با  ویروس کرونا شهرستان آستانه اشرفیه با بیان این خبرگفت: بعد از اطلاع از موضوع  کلاس درس  تعطیل و  تمامی دانش آموزان    از کلاس های حضوری  تا بررسی کامل  از آمدن به مدرسه منع  شدند.

هم چنین رییس شبکه مرکز بهداشت استانه اشرفیه  از نمونه گیری بیش از یک هزار  و سیصد نفر  در این شهرستان خبردادو افزود :   از این تعداد نمونه گیری ۱۰۲ نفر مثبت  بوده که درصد مثبت در یکی از محلات شهر بیشتر از سایر نقاط  از جامعه نمونه گیری بوده است.

وی با اشاره به موارد مشاهده ویروس کرونا شده در مادران باردار  اذعان کرد :  در بازدید های میدانی که از ۱۱۶ مدرسه این شهرستان انجام شده است بیش از ۹۰ درصد مدارس  و دانش آموزان پروتکل  بهداشتی را رعایت کرده بودند.

دکتر محدث افزود : در بازدید از دفتر پیشخوان دولت و مساجد ،  فاصله گذاری اجتماعی رعایت ولی در بازدید از نانوایی ها به یک نانوایی اخطار و یک نانوایی نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی پلمب شد.

وی بازارهای محلی و پاساژها را  مرکز بحران در این شهرستان نامید  و با بیان اینکه فروشگاه های زنجیره ای پروتکل  بهداشتی را  بخوبی رعایت نمی کنند از مردم خواست  که برای در امان بودن از این ویروس ، در تاکسی ها و مکان های عمومی حتما  از ماسک استفاده کنند  و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز ضمن تقدیر از همه عزیزان که در کاهش بیماری کرونا تلاش کردند اعلام کرد : مراسم اربعین حسینی در آستانه اشرفیه با صلاحدید ستاد کرونای استان ورعایت پروتکل بهداشتی در آستانه اشرفیه برگزار می شود.

حمید رضایی لاکسار با بیان اینکه ما منتظر تصمیم ستاد کرونای استان درباره برگزاری مراسم اربعین هستیم از دانشگاه ها خواست  که شرایط رعایت پروتکل بهداشتی را همانند آن چه در مدارس اجرا می شود  سرلوحه خو د قرار دهند.


وی ضمن اظهار نگرانی از اوج گیری کرونا در شهرستان   از مدیران مدارس خواست  تا کلاس های مدارس بیشتر به صورت مجازی انجام گیرد و اذعان کرد در صورت صلاحدید و درخواست رییس مرکز بهداشت شهرستان  می تواند با توحه به شرایط موجود شهرستان ، تمکام کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزارشود.

نماینده عالی دولت در شهرستان  ، تنها راه رهایی از کرونا را رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم وهمکاری پیوسته رسانه ها در القای رعایت پروتکل ها و زدن ماسک  دانست    و از رعایت بالای ۹۰ درصد پروتکل های بهداشتی  از سوی هیأت های مذهبی در مراسم های عزاداری  تقدیر کرد.

وی با اشاره به تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در شهرستان از  اتاق اصناف و اداره صمت   خواست که  نظارت خود را بر بازار تشدید کنند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است