یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
9 ژوئن 2020 ، ساعت 10:37 457 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :61106

یک قل دو قل های  افتتاح یک  پروژه شهرداری  آستانه اشرفیه

جلال شرق ،  سرانجام در سالروز ورزش باستانی و زورخانه ای یک خیابان در آستانه اشرفیه به نام خیابان فردوسی شب گذشته مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

آن چه که بیش از همه  در بهره گیری از این پروژه  به صورت افتتاحیه مطرح شده است نقش پر رنگ و سخنرانی انتخاباتی دو عضو شورای این شهر آست که مدتی است سودای خدمت به شهروندان این شهرستان  به طور خاص در سر می پرورانند( مبارکشان باشد)  که البته تقاضای استعفای خود را  با حضور اصحاب رسانه در جلسه عادی شورای شهر آستانه در ۱۳ خرداد  اعلام کردند.

خارج از  حواشی بسیار در چگونگی بهسازی و مبلمان شهری خیابان فردوسی  که در زمان سلیمانی شهردار سابق شهر آستانه  به وجود آمده بود  ، حاشیه های افتتاحیه این پروژه ،   تصاویری از اشتیاق سخنرانی دو عضو شورا ی متقاضی استعفا  را در این مراسم نشان می دهد  به طوری که جای ناظر و مجری  در این مراسم عوض شده بود و شهردار کاملا سکوت  و دو عضو دیگر شورای شهر از اجرای لوله گذاری آب های سطحی تا آسفالت و… آن چنان سخن می گفتند که مانند بستنی نانی توزیع شده برای آنان شیرین و برای مخاطبین سخن  ، شهد گوارای خدمت گذاری  به مشام می رسید.

سوال اول این که  تناسب افتتاح یک خیابان با  روز ورزش زورخانه ای چیست ( البته برای توجیه  جمعی از ورزشکاران باستانی را برای اجرای کار در آخر مراسم  پای کار آوردند)  و دوم اینکه اگر با تصمیمات شورا  و اجرای پروژه ها  با تلاش شهردار و عوامل اجرایی آنها صورت گرفته و شورا نقش ناظر بر امور شهرداری دارد ، تعجیل و هدف آنان در آخرین لحظات حضورشان در شورا  چه اصراری بر افتتاح پروژه در خیابان و بستن دو طرف خیابان و عدم تردد در ساعت اولیه غروب بوده است ؟  .

دیگر آن که   آیا جز وظایف ذاتی شورا نیست که بر کارها نظارت و پیشنهادها را در صحن علنی شورا بررسی   و مصوب کند و به شهردار ابلاغ نماید( البته در قبال این کار هم علاوه بر جلسات شورا  برای حضور در کمیسیون ها حق الجلسه دریافت می کنند ) و بر اساس برنامه ها و تعهد اتی  که در گرفتن رای  به شهروندان  ارائه دادند ، مردم آنان را برای یک دوره چهار ساله برای نظارت و پیشرفت شهرخود ؛ آنان را برگزیدند .

آیا  بهتر نبود دوره  خود را به اتمام و   تعهدات خود را به انجام می رساندند و آنگاه نگاه بلندتری با توجه به توانایی و محبوبیت خود در جامعه گام بر می داشتند  البته خواهند گفت که می خواهند دایره خدمت خود را از شهر به شهرستان گسترش دهند و این حق شهروندی آنان است اگر این مطلب درست باشد آن شهروندانی که به آنان برای ۴ سال رای دادند حقوق  شهروندی آنان کجاست ؟ چه کسی این حق را زیر پا می گذارد و نیمه راه  بر تعهدات خود عمل می کند؟

بعد دیگر افتتاح این پروژه  آن است که ما در آستانه هفته دولت هستیم و می توانست این پروژه و پروژه های  دیگر شهرداری در زمان مناسب خودش مورد بهره برداری قرار گیرد ولی ظاهرآ اهرم فشار برشهردار باعث شد که این پروژه  در آخرین لحظات حضور این دو عضو در شورا با حضور فرماندار  مورد بهره برداری قرارگیرد.

از یک قل دو قل های افتتاحیه این که معمولا روال افتتاح هر پروژه ای  بر این است که مسئولین برای نمادین هم شده روبانی را قیچی می زنند  و گویا روبان این پروژه قبلا در دفتر شهردار یا شورا زده شده بود و آقایان دیگر نیازی به این کار سمبلیک نداشتند .

بقول آن شاعرقرن هشتم که گفت:  « این نیز  بگذرد » این افتتاح و دیگر افتتاح ها سپری خواهد شد و تقاضای استعفای دو عضو شورا نیز امشب در صحن علنی شورا به صورت فوق العاده مطرح و به احتمال زیاد با استعفای آنان  موافقت می شود  و مردم ناظرند تا نردبان ها  را برای کسانی بر افرازند  که حرمت رای آنان نگه داشته شده باشد  زیرا زینت مسئولین ، رای مردم است و بدون رای مردم هیچ جایگاهی در جامعه به جز یک شهروند عادی ندارند.

 

عکس های افتتاحیه و توضیحات مهندس شکیب  شهردار آستانه اشرفیه

 

 

  

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. مرتضی رهبر طارمسری :

    درود خسته نباشید من بعداز تبلئغ این برنامه در فضا مجازی میخواستم چندتا نقد کنم که گفتم الان به ما ایراد میگیرند که همیشه نقد میکنید و کارهای خوب را بیان نمیکنید از چندروز پیش عکس هایی منتشر شد و نوشته همه می آییم و با عکس یک عزیز، طراحی خیابان فردوسی هیچ سنخیتی با ورزش پهلوانی ندارد عضوی که تا امروز در هیچ خیابان و جمعی حاضر نشد چرا باید اشتیاق سخنرانی داشته باشد و در پایان به مانند این چند وقت اخیر شهردار فقط اسمی شهردار میباشد و طبیعی هم هست که دیگران باید سخنرانی کنند و به قول جناب شکیب شهردار و شهرداری مظلوم واقع شده اند

  2. حسین :

    با سلام
    سوال اینجاست کسانی که جلوی پیشرفت شهر را با عزل شهردار سابق آنهم با بی حرمتی گرفتند که البته حافظه مردم آن را از یاد نخواهد برد، چگونه ادعای خدمت به شهر را در این تصمیم خود مبنی بر کاندیدا شدن دارند؟ با تکیه بر کدام اقدام برجسته این تصمیم را گرفتند؟شاید این احساس خدمت بیشتر به شهر که باعث شد برای کاندید شدن از سمت فعلی استعفا بدن تبدیل به احساس خدمت بیشتر به ملت بشه و دوباره تصمیم به استعفا و کاندید برای ریاست جمهوری بگیرن