شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۷:۴۹ 829 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48317
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری آستانه اشرفیه

۱۲ هزار اصله نهال رایگان در هفته منابع طبیعی در آستانه اشرفیه توزیع می شود/درخت «سفید پلت»  صفرابسته یکی نادر ترین و ارزشمندترین درختان دنیا است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری آستانه اشرفیه از توزیع ۱۲هزار نهال رایگان در این شهرستان در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  حسین آبکار در حاشیه دیدار با فرماندار آستانه و غرس نهال در فرمانداری در گفتگو اختصاصی با جلال شرق ، هدف از توزیع نهال رایگان در بین مردم را نهادینه  کردن فرهنگ کاشت درخت  نام برد و افزود : درختان توسکا ، افراء ، صنوبر و تعداد اندکی از دیگر درختان جنگلی است .

وی با بیان اینکه در این هفته تلاش می کنیم تا هر شهروند حداقل یک درخت بکارد  افزود : برای سر سبزی و پوشش گیاهی و جنگلی شهرستان  تلاش م یکنیم با کمک گروه های مردم نهاد  در این هفته اقدام های موثری را برداریم .

آبکار حفظ منابع موجود شهرستان را اولویت اول اداره منابع طبیعی و آبخیز داری برشمرد  و ادامه داد: احیای جنگل های تخریب شده و توسعه فضای سبز و کمک به سر سبزی  و نقاط و باغات شهری و روستایی وحاشیه های جنگل  که متاسفانه در حال تخریب است از دیگر برنامه های این اداره است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری آستانه اشرفیه با اشاره به وجود جنگل های هیرکانی در شهرستان ، وجود درخت «سفید پلت»  درصفرابسته را یکی از ارزشمندترین جنگل های دنیا برشمرد و اذعان کرد:   درهیچ جای دنیا ،  جنگل جلگه ای با این تنوع  گونه ای نمی توان دید.

وی ادامه داد: خیلی کم  ومحدود  جنگل جلگه ای با این تراکم و این نوع درختان  در دنیا است و باید این امانت را حفظ کنیم و تمام تلاش خود را  برای توسعه  این جنگل ها برای تحویل به نسل آینده انجام خواهیم داد..

آبکار به برنامه های هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: غرس نهال در طرح ساحلی گردشگری عسگر آباد دهکا با حضور مسئولین در ۱۵ اسفند ، درختکاری  در مناطق تخریب شده صفرابسته ،  پرکاپشت پشت یاور زاده  و کیسم بالا از دیگر برنامه های این هفته است

وی درباره زمان توزیع نهال رایگان  به مردم افزود : با توجه به  استقبال ،حداقل  به هر شهروند در روز توزیع ۳ نهال برای غرس به صورت رایگان اهدا خواهد شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است