سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۵۰ 120 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51324

۱۸۰۰ جعبه نوغان بین مددجویان کمیته امداد گیلان توزیع شد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان گفت: امسال هزار و ۸۰۶ جعبه نوغان بین ۸۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد استان گیلان در چندین شهرستان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از تسنیم ؛ حبیب‌الله رضادوست امروز در در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: امروز بسیاری از روستائیان به دلیل نداشتن شغل مناسب و درآمد کافی به شهرها مهاجرت می‌کنند که کمیته امداد با ایجاد شغل برای این افراد از مهاجرت آن‌ها به شهرها جلوگیری می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه جهت اشتغال‌زایی روستائیان از طریق نوغانداری و با هدف توسعه این صنعت، تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد استان گیلان و وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده است افزود: بسیاری از مددجویان کمیته امداد توانایی کار دارند.

رضادوست با اشاره به اینکه مددجویان ساکن روستا شرایط مناسب‌تری برای ایجاد شغل دارند خاطرنشان کرد: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان با ایجاد اشتغال پایدار همواره جزء برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این نهاد است

وی با بیان اینکه بسیاری از مددجویان سرمایه کافی برای ایجاد شغل ندارند افزود: بسیاری از مددجویان کمیته امداد گیلان، استعداد و توانایی کار دارند اما شرایط و سرمایه کافی برای ایجاد شغل ندارند بر این اساس کمیته امداد با پرداخت تسهیلات ارزان، آن‌ها را در مسیر خودکفایی قرار می‌دهد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه مددجویان ساکن روستاها شرایط مناسب‌تری برای ایجاد شغل دارند ابراز داشت: در این راستا رونق صنعت نوغانداری در روستاها را جزء برنامه‌های مهم کمیته امداد استان در دستور کار قرار دادیم.

رضادوست خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در راستای اشتغالزایی روستائیان با جهاد کشاورزی داشتیم، امسال هزار و ۸۰۶ جعبه نوغان بین ۸۰۰ نفر از مددجویان شهرستان‌های شفت، لنگرود، فومن، لاهیجان، سیاهکل، گوراب زرمیخ، آستانه اشرفیه، رضوانشهر و ماسال توزیع شد.

وی با بیان اینکه امسال، ۶۳ تن پیله ابریشم توسط مددجویان کمیته امداد گیلان تولید خواهد شد گفت‌: امسال نرخ هر کیلو پیله ابریشم به قیمت مناسب تعیین ‌شده و اگر از هر جعبه تخم نوغان حداقل ۳۵ کیلو پیله ابریشم تولید شود درآمد این مددجویان امسال به حدود پنج میلیارد تومان می‌رسد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان به زمینه مناسب پرورش و درآمدزایی در نوغانداری اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه طول دوره پرورش کرم ابریشم حداکثر ۴۵ روز است پس می‌تواند زمینه خوبی برای پرورش، توسعه و درآمدزایی جانبی در این صنعت داشته باشد.

رضادوست با بیان اینکه استان گیلان در زمینه تولید پیله ابریشم دارای رتبه نخست در کشور است گفت: توسعه و ترویج پرورش کرم ابریشم در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان با هدف ایجاد شغل و افزایش درآمدهای جانبی برای آن‌ها، جزء برنامه‌های مهم است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی کمیته امداد استان گیلان در راستای آموزش مددجویان در زمینه توسعه و رونق صنعت نوغانداری افزود: مددجویانی که در زمینه نوغانداری فعالیت می‌کنند از تسهیلات قرض‌الحسنه برای پرورش کرم ابریشم بهره‌مند می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان خاطرنشان کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه برای پرورش کرم ابریشم از محل اعتبارات بانکی، اشتغال روستایی و اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان حداکثر تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای مددجویان فعال در زمینه نوغانداری است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است