چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 آگوست 2016 ، ساعت 12:04 1,546 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19525

۲۴۹ هزار شغل در روستاهای کشور ایجاد شده است

به گزارش جلال شرق، سید ابوالفضل رضوی اظهار داشت: ۱۱۶ هزار شغل از این تعداد در سال ۹۳ و با کمک نهادهای مربوطه در حوزه روستایی و ۷۶ هزار مورد نیز در سال ۱۳۹۴ ایجاد شده است.
وی گفت: سال جاری افزون بر۱۷۳هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات در سطح روستاهای کشور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ایجاد خواهد شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری افزود: بیشترین سهم اشتغالزایی در روستاهای کشور مربوط به استان خراسان رضوی بوده است.
رضوی میزان جمعیت روستایی و عشایری در نقاط مختلف کشور را افزون بر ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد عشایر هستند.
وی بیان کرد: ظرف دو سال گذشته تاکنون نیز بیش از ۱۳۰شرکت تعاونی به صورت مشارکتی در بخش های مختلف در روستاهای کشور راه اندازی شده است.
وی افزود: بیش از ۳۵ شرکت غیر مشارکتی در این مدت در سطح روستاها و مناطق عشایری کشور ایجاد شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری میزان سرمایه گذاری این شرکت ها را نیز افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.
کمتر از نیمی از جمعیت ۷۰۰هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد روستایی و عشایری هستند.
بیش از ۱۲ درصد معادل ۷۰هزار نفر از جمعیت این استان عشایر هستند.
کاروان تدبیر و امید از ۲۴ دی سال ۹۲ تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه ۲۴مرداد ۹۵ وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند./ ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است