یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۵:۴۰ 954 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :44663

«حسین داداشی » نایب رئیس اتحادیه خانه های مطبوعات شمال کشور(خزر) شد

دومین نشست خانه های مطبوعات شمال کشور(خزر) با حضور نماینده معاونت مطبوعاتی ،روز گذشته  ۱۹ مهر در نوشهر برگزار شد .

به گزارش جلال شرق    در این جلسه که با حضور دکتر ضیایی پرور رییس مرکز مطالعات رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از معاونت مطبوعاتی برگزار شد ، انتخابات هییت رییسه خانه های مطبوعات خزر نیز برگزار شد .

حمید ضیایی‌پرور  در نشست اتحادیه خانه‌های مطبوعات خزر در نوشهر با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه مطبوعات کشور در تهران برگزار نمی‌شود، اظهار داشت: اعتبارات نمایشگاه مطبوعات ایران بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه داشته که قصد داریم این اعتبارات را برای برگزاری نمایشگاه‌های مطبوعات استان‌ها هزینه کنیم.

وی افزود: صدور مجوز نشریات در کشور روند رو به رشدی داشته ولی متوازن بوده است و بر‌خلاف نظر برخی افراد باید بگوییم که تعداد نشریات دارای مجوز و پایگاه‌های خبری صادره در ایران از کشورهای همسایه کمتر است.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ر‌یزی رسانه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه صدور مجوز نشریات در هیئت نظارت بر مطبوعات بروز شده است، تصریح کرد: امید است رسانه‌های کشوری و استانی به سمت کیفی‌سازی فعالیت‌های حرفه ای خود بپردازند.

وی با بیان اینکه اتحادیه خانه‌های مطبوعات خزر با هدف تقسیم عادلانه منابع حمایتی به خانه‌های مطبوعات استانها راه اندازی می‌شود، گفت:در این نشست اتحادیه خانه‌های مطبوعات خزر با حضور اعضای هیئت مدیره استانهای گیلان، مازندران و گلستان تشکیل شد.

در این نشست با تصویب اعضا، شهرستان چالوس به عنوان دبیرخانه برگزاری اتحادیه خانه‌های مطبوعات خزر برای یکسال انتخاب شد.

گفتنی است در این نشست که اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان و مازندران و گلستان حضور داشتند پس از رای گیری  ساسان شیخی  از مازندران (رئیس) ، حسین داداشی از گیلان ( نایب رئیس )،  سمیه مراد قلی از گلستان (خزائه دار ) ، شهرام فهیمی از مازندران ( منشی اول ) ، میلاد ابراهیمی از گیلان ( منشی دوم )،  هادی علمدار  از گلستان ( دبیر ) ، دکتر حمید رضا ضیایی پرور ( مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها ، الهام شاد از گیلان  ( بازرس اول ) ، حمید رضا محمد یاری  از گلستان ( بازرس دوم ) انتخاب شدند.

گفتنی است در این نشست معاونین نماینده اداره کل ارشاد سه استان حضور داشتند که آقای نیک بخش به نمایندگی از ارشاد گیلان در این نشست حضور یافتند .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است