دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱:۴۴ 160 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43696

۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دولتی به کشاورزان گیلانی پرداخت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان‌ گفت:‌ در راستای اجرای طرح مکانیزاسیون بخش کشاورزی ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان این عرصه در گیلان پرداخت شد.

به گزارش جلال شرق ؛ علیرضا شعبان‌نژاد اظهار داشت: در پنج سال گذشته و در راستای اجرای طرح‌ مکانیزاسیون بخش کشاورزی،‌ سازمان جهاد کشاورزی گیلان چیزی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان این حوزه در استان پرداخت کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان توسعه مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: این موضوع همواره از اولویت‌های اساسی این سازمان در سال‌های اخیر بوده که به موجب آن ماشینی شدن تمام فعالیت‌های بخش کشاورزی تحقق پیدا می‌کند.

شعبان‌نژاد روش‌های سودآوری بیشتر در بخش کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ برای دلگرم کردن فعالان حوزه کشاورزی در گیلان به کار و حرفه خود،‌ باید با استفاده از برنامه‌ها و تمهیداتی خاص در جهت کاهش سختی کار و هزینه‌های تولید گام برداریم.

وی با بیان اینکه مکانیزه کردن فرآیندهای تولید انواع محصولات کشاورزی در گیلان به ماندگاری این حرفه کمک می‌کند بیان داشت:‌ در حال حاضر نیروی فعال حوزه کشاورزی با مشکلی تحت عنوان میانگین سنی بالا مواجه است که باید برای آن برنامه‌های اساسی پیاده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عدم تمایل جوانان جهت ورود به عرصه کشاورزی و تولید را نبود سود کافی در این بخش دانست و عنوان کرد:‌ باید با ادامه طرح‌هایی نظیر مکانیزاسیون و و با اعمال حمایت‌ها و بسته‌های تشویقی لازم،‌ زمینه ورود جوانان به عرصه کشاورزی را فراهم کنیم.

شعبان‌نژاد تأمین به موقع نهاده‌های لازم و توزیع آن در بین کشاورزان گیلانی را از جمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان خواند و گفت:‌ برای رفع نیازهای فعالان کشاورزی به انواع کودها و سم،‌ از طریق ادارات و شرکت‌های تابعه مستقر در سراسر استان گیلان اقدام می‌شود.

وی گران بودن نرخ سود تسهیلات کشاورزی را از جمله مشکلات پیش‌روی جهاد کشاورزی گیلان دانست و عنوان کرد:‌ با توجه به عدم توان مالی کشاورزان برای پرداخت سودهای کلان تسهیلات،‌ از مسئولان بلند پایه و متولیان امر تقاضا داریم در سامان بخشیدن به رویه فعلی برنامه‌ریزی کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه عمده تسهیلات بخش کشاورزی دارای بهره‌های بانکی بالا هستند ابراز داشت:‌ برای حمایت جدی و کافی از بخش کشاورزی به ویژه در استان گیلان،‌ باید الزاماً تسهیلات ارزان قیمت در اختیار فعالان این حوزه قرار گیرد.

شعبان‌نژاد بر لزوم حمایت‌های همه جانبه جهاد کشاورزی گیلان از کشاورزان این استان تأکید کرد و اظهار داشت:‌ در کنار پرداخت تسهیلات،‌ زمینه‌سازی جهت خرید توافقی برنج و یا ایجاد امکانات لازم در حوزه تنظیم بازار خرید و فروش محصولات از جمله برخی از این اقدامات حمایتی است.    /   تسنیم

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است