چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 نوامبر 2019 ، ساعت 16:37 460 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56535
دبیر ستاد تنظیم بازار آستانه اشرفیه

۳۴ گرانفروش در آستانه اشرفیه  مبلغ  ۸۴ میلیون  و ۲۸۳هزار ریال  جریمه شدند

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری آستانه اشرفیه  در نشست ستاد تنظیم بازار این شهرستان خواستار تشدید نظارت بر بازار و قیمت ها شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، اسماعیل درویش با بیان اینکه پای کار بودن مسئولین در تنظیم بازار و نظارت بر قیمت ها  باعث رضا یتمندی  و خوشحالی مردم خواهدشد افزود : گرانفروش ضمن اینکه  باید جریمه نقدی شود باید محل کسب و کارش نیز پلمپ شود.

درویش در ادامه اظهار کرد : ستاد تنظیم بازار برای اصلاح امور  ، برنامه ها  را طوری تنظیم کند که مردم پای کاربودن مدیران شهرستان را  در نظارت و جلوگیری  از افزایش بی رویه قیمت ها مشاهده کنند.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت نیز از جریمه ۸۴ میلیون  و ۲۸۳هزار ریالی برای ۳۴نفر از گرانفروشان آستانه اشرفیه خبرداد.

محمد رضا حامیان با بیان اینکه از آغاز تشدید نظارت بر بازار ۲۷۱ مورد بازرسی انجام گرفته است افزود : گرانفروشی ، عدم صدور فاکتور ، عدم نصب اتیکت قیمت از جمله موارد مهم در تخلفات اخیر بازار بوده است.

دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره ۱۰مورد گشت مشترک  به ۷۵ مورد بازرسی های مشترک با ادارات شبکه بهداشت ، جهاد کشاورزی ، بخشداری ، دامپزشکی ، تعزیزات ، استاندارد واتاق اصناف اشاره کرد و اظهار کرد  در طی این مدت از ۸۰ مورد تماس مردمی با تلفن ۱۲۴  شهروندان این شهرستان در ۱۰مورد آدرس و مکان تخلف  را  دقیقاً اعلام  کردند ولی در ۷۰ مورد نیز شکایت خود را بدون ارائه آدرس از مکان گرانفروشی که بیشترین موارد گرانی گوجه فرنگی بوده است به این اداره خبر داده اند

وی با تصریح بر اینکه  تلاش بر آن است گشت های مختلف نظارت را بربازار بیشتر کنیم ضمن گزارش از اقلام توزیع شده شکر ، گوشت ، مرغ ، لاستیک از آغاز سال تاکنون  اعلام کرد : تمام نانوایان این شهرستان باید نانوانی های خود  را به دوگانه سوز مجهز کنند  لذا آنانی که تاکنون اقدام نکرده اند باید با خرید کپسول های دوگانه سوز ۲۵ کیلیوئی و ۵۰ کیلوئی اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف نیز ضمن گله مندی از عدم ناهماهنگی در دریافت سهمیه ۲۰ تنی شکر آستانه  گفت:  با توجه به سیاست های دولت در کاهش تردد و اقدام به صدور حوالجات به صورت الکترونیک  متاسفانه باید عامل یا عاملین توزیع شکر مستقیماً به محل کارخانه در شروان مراجعه کنند که این امر چالش های را به وجود آورده است.

جلیل رعنای رئوف هم چنین از سیاست فرمانداری مبنی بر جلوگیری از ورود  دیگر خود روهای ادارات به محوطه فرمانداری اظهار گله مندی کرد و گفت:  فرمانداری آستانه اشرفیه مکانی  را برای پارک دیگر خود رو ها تعبیه  نکرده  است ولی  مانع  ورود خود رو ها ی ادارات به محوطه فرمانداری  شده است که قبلا مدیران ادارات با چنین مشکلی برای پارک خود رو اداری  که بیت المال است نداشتند.

گفتنی است  از عصر روز پنجشنبه تمام روسای ادارات با وسیله نقیله برای حضور در جلسه  شورای اداری  با درب بسته فرمانداری مواجه  و مجبور شدند  خود روهای خود را در بیرون از فرمانداری  که با توجه به حجم بالای تردد در این منطقه   فضای مناسبی برای پارک نیست   در جلسه حضور یابند .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است