یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
9 جولای 2020 ، ساعت 18:26 475 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :61847
رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه   اعلام کرد:

۴۵درصد جمعیت شهرستان آستانه اشرفیه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه   اعلام کرد :  ۴۵ درصد جمعیت شهرستان آستانه اشرفیه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، صادق پردل عصر امروز در یک گفتگوی اختصاصی که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزارشد سازمان تامین اجتماعی را ، یک سازمان بیمه گر اجتماعی نام برد که ماموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد بگیر به صورت اجباری و صاحبان حرف و مشاغل آزاد به صورت اختیاری است .

وی با بیان اینکه این سازمان بر اساس قانون یک نهاد عمومی و غیر دولتی است و متکی به منابع دولتی نیست اظهارکرد: دارایی ها و سرمایه های سازمان تامین اجتماعی  متعلق به اقشار تحت پوشش نسل های متوالی است و نمی تواند قابل ادغام با هیچ یک از سازمان ها و موسسات دولتی و غیر دولتی باشد.

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه تکیه گاه اصلی این سازمان را مشارکت سه جانبه کارفرما، دولت و بیمه شدگان در عرصه های مختلف سیاست گذاری و تصمیم گیری برای تامین منابع مالی نام برد  و خاطر نشان کرد : تامین اجتماعی به مشابه ابزار توزیع مجدد در آمد بستر و زمینه ساز توسعه و برقراری عدالت تلقی می شود.

پردل  با اشاره به اینکه شهر آستانه اشرفیه بدون بخش بندر کیاشهر دارای ۴۱هزار و ۸۱۰ نفر بیمه شده اصلی  و تبعی است افزود : تعداد ۵هزار و ۸۵۰نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی  هستند که جمعاً ۴۷هزار و ۶۶۰ نفر  را تحت پوشش قرار می دهد که حدوداَ ۴۵ درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

وی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان ۲۳۴ نفر با حداقل دریافتی ۱۹میلیون ریال نام برد و اذعان کرد :  از سو ی این شعبه ماهانه بالغ بر ۴میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال  به عنوان هزینه  به مقرری بگیران بیمه بیکاری پرداخت می شود.

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه میزان پرداختی  حقوق به باز نشستگان تامین اجتماعی را ماهانه ۷۸ میلیارد ریال نام برد و خاطر نشان کرد :  این شعبه تمام تلاش خود را به کارمی گیرد تا در موعد مقرر حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را پرداخت کند.

صادق پردل با اشاره به اپیدمی ویروس کرونا  و کاهش چشمگیر درآمدهای تامین اجتماعی شعبه آستانه  و ارائه خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق سامانه متمرکز به آدرس : https://eservices.tamin.ir  به خدمات این سامانه اشاره کرد و درخواست صدور  تامین اعتبار دفترچه درمانی ، دریافت سوابق بیمه ای ، مشاهده فیش مستمری و محاسبه حق بیمه دوران سربازی ، درخواست بازنشستگی  و… را از خدمان غیر حضوری این سامانه برشمرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با کامل شدن تجهیز بیمارستان تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه  و کادر اداری وپزشکی  و درمانی ، ساختمان اداری و بیمارستان در هفته دولت با حضور دکتر سالاری مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

انتهای پیام/.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است