شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 اکتبر 2020 ، ساعت 20:50 239 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63281
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان:

۶ شرکت توسعه و عمران در شهرستان های مختلف استان گیلان به ثبت رسیده است/شرکت توسعه و عمران شهرستان ، ظرفیت خوبی برای  خدمت گذاری  به مردم است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در نشست با اعضای هیأت مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان آستانه اشرفیه گفت:  شرکت توسعه و عمران شهرستان ، ظرفیت خوبی برای خدمت گذاری  به مردم است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، عباس علیزاده  که در سالن اجتماعات فرمانداری سخن می گفت  با بیان اینکه ثبت شرکت تعاونی توسعه عمران در تمامی شهرستان های این استان تا قبل از پایان دولت با جدیت توسط این اداره کل دنبال می شود اظهار کرد : در سال گذشته تعداد شش شرکت توسعه و عمران در شهرستان های مختلف این استان به ثبت رسیده است.

وی افزود : تشکیل این شرکت تعاونی در شهرستان های استان گیلان یکی از دغدغه های مهم است و در این راه از هیچ کوشش و حمایتی دریغ نمی شود

علیزاده با بیان اینکه باید افرادعلاقه مند در هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران باشند تا حوصله انجام کار را داشته باشند خاطر نشان کرد : باید پوتین آهنین پوشید تا خدمت به مردم را پیش ببریم

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه هرجا تغییری ایحاد می شود مخالفت ها هم شروع می شود تصریح کرد :  سیاست شرکت  توسعه و عمران شهرستانجلوگیری از رانت است بنابراین واضح است که با سختی ها و مشکلات بیشتری مواجه می شوید.

این مقام مسؤول افزود : فعالیت این شرکت ها می تواند زمینه ساز توسعه و رشد اقتصادی شهرستان های گیلان  شود و با تشکیل این شرکت ها بسیاری از منافع موجود در شهرستان ها به خود مردم منطقه بر می گردد.

علیزاده بر مشارکت مردم در توسعه و رونق اقتصادی شهرستان ها تاکید و خاطر نشان کرد : تشکیل و فعالیت شرکت های توسعه و عمران که با عضویت عموم مردم انجام می شود در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی نقش موثری خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان های گیلان گفت: باید تلاش شود از ظرفیت های موجود در شهرستان ها بر اساس قوانین و دستوالعمل های موجود در جهت پیشبرد اهداف این شرکت ها بهره ببریم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان همچنین با اشاره به اهداف تشکیل این شرکت ها اظهار داشت: تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها، هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی و بسترسازی برای ورود بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی و مانند آن از جمله اهداف فعالیت شرکت های توسعه و عمران در شهرستان هاست.

علیزاده بر رفع موانع موجود در جهت ثبت و راه اندازی این شرکت ها در شهرستان های استان تاکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت و نقش این شرکت ها در توسعه شهرستان ها انتظار می رود روند راه اندازی این شرکت ها تسریع یابد.

وی در ادامه از کلیه اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان آستانه اشرفیه خواست تا از کلیه ظرفیت های اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، کشاورزی و غیره در جهت توسعه این منطقه گام بردارند.

علیزاده همچنین یادآور شد: با تشکیل کمیته ای در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان مشکلات و موانع پیش رو در جهت تشکیل این شرکت ها در سطح شهرستان های استان بررسی و در جهت رفع آن اقدام می شود.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در این منطقه اظهار داشت: این شهرستان جزو اولین شهرستان هایی است که شرکت توسعه و عمران در آن به ثبت رسیده و از این لحاظ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حمید رضایی  لاکسار با بیان اینکه شش سال از اجرایی شدن تشکیل این شرکت ها می گذرد، افزود: شرکت های توسعه و عمران به جهت گستردگی و تنوع وظایف قانونی به نوعی موتور محرکه شهرستان ها به شمار می روند.

وی تسریع در رشد و توسعه و هدایت منابع مردمی به سمت اجرای فعالیت های بخش تولید را که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری می باشد را از جمله اهداف تشکیل این شرکت در شهرستان دانست و یادآور شد: با تشکیل این شرکت در منطقه تلاش می شود بستر های مناسب در جهت توسعه همه جانبه در این شهرستان به ویژه در بخش اشتغال فراهم شود.

رضایی در ادامه با بیان اینکه تشکیل این شرکت (به عنوان یک شرکت مردمی) می تواند در تسریع بسیاری از کارهای دستگاه های اجرایی و سازمان ها موثر باشد افزود: بهره گیری از ظرفیت های مردمی در این شهرستان با هدف توسعه بخش های اقتصادی، اجتماعی، کشاورزی، گردشگری و غیره در اولویت  برنامه های شرکت تعاونی توسعه عمران منطقه قرار دارد.

 

در آغاز این نشست  سجاد  پور موسی رییس اداره تعاون  ، کار و رفاه اجتماعهی گزارشی از روند شکل گیری شرکت تعاونی توسعه عمران  که فعالیت خود را با عضویت ۶۵۹ نفر آغاز کرده است  ارایه داد.

در ادامه این جلسه که جمعی از معاونین، مسئولین ادارات و اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان آستانه اشرفیه در آن حضور داشتند اقدامات، موانع و ظرفیت های موجود در جهت فعالیت های این شرکت در منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گفتنی است  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه فرماندار آستانه اشرفیه با حضور در خانواده یک شهید  در روستای استخربیجار از نزدیک با فعالیت اشتغالزایی این خانواده که در بخش فرآوری بادام زمینی و پرورش گل و گیاه  مشغول هستند  دیدار کردند و از نزدیک با آنان به گفت و گو پرداخت

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است