چهارشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 فوریه 2020 ، ساعت 19:39 181 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58209
در چهارمین روز از دهه مبارک فجر

۷۰ پروژه بخش مرکزی  آستانه اشرفیه مورد بهره برداری قرار گرفت

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر  ۷۰ پروژه بخش مرکزی  آستانه اشرفیه  با اعتبار ی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جلال شرق ،  بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه در آئین افتتاح رسمی از پروژه آسفالت راه روستایی ششکل  گفت : مجموع ۴۷پروژه از ۷۰ پروژه  از سوی دهیاری های بخش مرکزی  و با همکاری بنیاد مسکن  به طور همزمان افتتاح  می شود که در اجرای آن ، اعتباری بالغ بر ۷میلیارد ریال  هزینه شده است.

هم چنین  یک واحد تولیدی گل و گیاه  در فضایی به مساحت ۵۲۰۰متر مربع و در سه سالن ۱۲۰۰ متر مربعی  و با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال  پیش از ظهر امروز در کشل آزاد سرا مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

رئیس جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه  با ااشاره به ظرفیت شهرستان آستانه اشرفیه در تولید گل و گیاه و صدور آن به خارج از استان و کشور گفت: آستانه اشرفیه در صدور گیاه انتوریوم  از شهرهای نخست کشور است

حمید رضا سلیمانی میزان فضای باز برای پرورش گل و گیاه را در این شهرستان ۵۵ هزار مترمربع نام برد و افزود : ۶۰واحد مسقف پرورش گل و گیاه به ابعاد ۴۰هزار متر مربع در این شهرستان وجود دارد که با استفاده از بهره وری تولیدی در سطح ، اشتغال مولد برای بسیاری از جوانان این شهرستان فراهم شده است.

مسئول گلخانه نیز  با بیان اینکه من حداقل بیش از ۲۵ سال در امر تولید و پرورش گل و گیاه هستم  افزود :  در این واحد گلخانه بیش از ۶۰۰ نوع گل و گیاه پرورش می یابد که به طور مستقیم برای ۱۰ نفر و غیر مستفیم برای ۶۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز پرورش گل و گیاه را یکی از مشاغل نوین و تاثیر گذار در اشتغالزایی  نامید  و گفت: راه اندازی این چنین واحدهایی می تواند در ایجاد مستقیم و غیر مستقیم اشتغال جوانان بسیار تاثیر گذار باشد.

یونس محمودی افزود : امروز بسیار خوشحالیم که با ایجاد اشتغال پایدار ، بارقه امید  در این روستا ایجاد شد و با کار آفرینی هایی که انجام خواهد شد ، دیگر کار آفرین ها نیز بتوانند برای خود و دیگران اشتغالزایی ایجاد کنند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است