یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
18 می 2016 ، ساعت 21:04 1,817 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14956
فرمانده پلیس‌راه استان گیلان:

۸درصد از تصادفات منجر به فوت استان گیلان مربوط به آستانه‌اشرفیه است/۱۴۳ نقطه پرحادثه در جاده‌های گیلان وجود دارد

فرمانده پلیس‌راه استان گیلان در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار جلال شرق گفت: ۸درصد از تصادفات منجر به فوت استان گیلان مربوط به آستانه‌اشرفیه است که برای ما رقم و عدد نگران‌کننده است
به گزارش جلال شرق ، مهیار رستگار بابیان اینکه با توجه به آمار تلفاتی که در سالهای گذشته داشتیم برای این محورها باید
اندیشه و فکری خاصی شود اظهار کرد : آستانه‌اشرفیه دارای چند محور مهم استانی است بنابراین ما شاهد تردد هم استانی‌ها
و گردشگران به خاطر ساحل و بارگاه ملکوتی سلطان سید جلال‌الدین اشرف هستیم
.
وی افزود: یکی از مواردی که پیگیرش هستیم جلسه شورای ترافیک شهرستان است که در سطح مسئولین استانی و حوزه شهرستانی برگزار شد تا بتوانیم راه‌کارهای اساسی در کاهش تصادفات در این شهرستان داشته باشیم . .
مهیار رستگار با تصریح این نکته که قطعا با اقداماتی که صورت خواهد گرفت تلفات ما مثل سالهای گذشته نخواهد بود خاطرنشان کرد : روند تصادفات در شهرستان نسبت به سال گذشته یک‌روند کاهشی است و اگر اقداماتی طی دو سه سال انجام نمی‌گرفت این روند آمارش بالا هم می‌رفت.
فرمانده پلیس‌راه استان یادآور شد : محور آستانه به کیاشهر که جز محورهای مهم استانی ماست انشا الله با جلسات ترافیکی و مطرح کردن مشکلات این شهرستان ، تدابیری که فرمانداری و اداره‌های مرتبط انجام می‌دهند امیدوارم میزان حوادث را در این شهرستان کاهش دهیم .
برای دو محور اصلی شهرستان کمربندی و جاده آستانه به کیاشهر تمهیداتی اندیشیده شده است که ما سال گذشته محور آستانه به کیاشهر را جداسازی کردیم ولی به دلیل کمبود اعتبارات آن موانع فیزیکی موردنیاز فراهم نشد
انشا الله امیدواریم با مصوبه این جلسه که اولین جلسه شورای ترافیکی استانی بوده است با تائید مسئولین استانی بتوانیم چند محور پرحادثه و پر تصادف و پرتردد استان محسوب می‌شود در سطح شهرستان ایمن‌سازی کنیم .
وی به ایمن‌سازی محور آستانه به بندر کیاشهر و هم‌چنین کمربندی این شهرستان به سمت لاهیجان اشاره کرد و گفت: تمام مسئولین استان ، شهرستان و راه و شهرسازی باید کمک کنند تا مواردی که در می‌تواند به ما کمک کند تا ایمن‌سازی بهتری در کاهش تصادفات داشته باشیم اقدامات لازم را به عمل‌آوریم
وی بابیان اینکه ۱۴۳ نقطه پرحادثه در کل استان وجود دارد که در محورهای اصلی ۴۸ نقطه پرحادثه است تأکید کرد : محورهای اصلی راه‌های شریانی استان می‌باشند که شهرهای مهم را به هم ارتباط می‌دهند و یکی از این محورها رشت به چابکسر است .
رستگار ادامه داد: ۱۴ نقطه‌ای که در شهرستان آستانه‌اشرفیه در نظر گرفته‌شده است بر اساس آمار تلفات است و ۴ نقطه‌ای که در این شهرستان برای ما آسیب است شناسایی‌شده است .
وی افزود : در سال گذشته ۵ نقطه از نقاط پرحادثه را پس از شناسایی توانستیم بازسازی کنیم و ۶ نقطه را هم ایمن‌سازی کنیم که در قدم اول گام خوبی بود و انشا الله امیدواریم ۱۴ نقطه‌ حادثه‌خیز شهرستان را اصلاح هندسی داشته و به‌طورکلی از نقاط حادثه‌خیز خارج کنیم .
وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه در سال ۹۵ در طی این دو ماه آمار کاهش تلفات استان درصحنه نسبت به سال گذشته کاهش ۴ درصدی رانشان می‌دهد.
وی در خصوص نسب سرعت کاه گفت: یکی از عوامل که تصادف را به وجود می‌آورد سرعت است اگر سرعت کاهش پیدا نکند آمار تلفات نیز کاهش پیدا نمی‌کند و نصب سرعت کاه آخرین راه حلی است که ما به آن نتیجه رسیده‌ایم .
مهیار رستگار بابیان اینکه تنها و بهترین راه‌حل کاهش سرعت وسایل نقلیه با استفاده از سرعت کاه و موانع فیزیکی است افزود : خیلی از رانندگان این موارد را رعایت می‌کنند اما بعضی‌ها هم هستند در نقاط مسکونی و پر ترد و پیچ‌ها و تقاطع‌ها رعایت نمی‌کنند و ما مجبوریم به‌وسیله موانع سرعت آن‌ها را کاهش دهیم .
وی تصریح کرد : نظر کارشناسی‌ام این است که کاهش تصادف با نصب موانع فیزیکی که یکی سرعت کاه است می‌تواند در جلوگیری از تصادفات مهم باشد
وی بابیان اینکه سرعت کاه ما هم باید سرعت کاه‌ها استاندارد باشد یادآور شد : بعضی از سرعت کاه‌ها در سطح استان متأسفانه استاندار نیستند و خود این امر هم سبب نارضایتی و به وجود آمدن تصادف می‌شود از سال ۹۴ به این سمت حرکت کردیم هر سرعت‌گیری که نصب می‌شود استاندارد باشد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است