پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
1 فوریه 2018 ، ساعت 20:38 1,040 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37074
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی ؛

متأسفانه شهرداری‌ها با گرفتن هزینه‌های زیاد عملکردی مانند شهرداری بورکینافاسو دارند.

امام جمعه آستانه اشرفیه در دیدار فرماندار و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در مسجد جامع  این شهرستان گفت: متأسفانه شهرداری‌ها با گرفتن هزینه‌های زیاد عملکردی مانند شهرداری بورکینافاسو دارند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به لزوم تحول علوم انسانی در دانشگاه‌ها گفت: نظام دانشگاهی ما به‌ویژه در علوم اسلامی مسئله‌دار است.

به گزارش جلال شرق ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی با انتقاد از عملکرد شهرداری‌ها و سنگ‌اندازی‌ها در احداث ساختمان‌های مسکونی اظهار کرد: اقدامات بین دستگاهی شهرداری نباید موجب آزاد مراجعین باشد ، مردم و مراجعین به دستگاه‌های اداری باید از خدمات مجموعه‌های مدیریتی رضایت داشته باشند.

وی با گلایه از عملکرد شهرداری آستانه‌اشرفیه و شرکت گاز گفت: مردم را از خودتان دلسرد نکنید، نگذارید حتی یک شهروند بگوید زمستان آمد اما گرما به خانه من نیامد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به ایام‌الله دهه فجر و مرور خاطرات آن دوران بیان کرد: مهم‌ترین اثر این ایام، حقی بود که به مردم برای تعیین سرنوشت خودشان داده شد‌.

ساجدی با تأکید بر اثرگذاری انقلاب شکوهمند اسلامی بر کشورهای منطقه بیان کرد: دغدغه ما در چنین فرصت‌هایی باید حفظ این شیرینی‌ها و رفع آسیب‌ها باشد.

وی با اشاره بر اینکه قیام پرهزینه مردم در ایجاد انقلاب شکوهمند اسلامی باید بر همان اهداف پیشین پایدار بماند افزود: اعتراض ما به‌نظام شاهنشاهی ابتلای به فساد مالی واداری و بی‌عدالتی و ظلم بود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر لزوم مبارزه با عوامل فساد در جامعه اسلامی گفت: چنین مسائلی نباید بار دیگر در جامعه و حکومت اسلامی ما بازآفرینی شوند.

ساجدی با طرح یک سؤال مبنی بر تقدم جامعه اسلامی بر نظام اسلامی یا بالعکس اظهار کرد: پیامبر از بطن و لایحه‌های زیرین جامعه مردم را با خود همراه کرد و پیام خود را به آن‌ها رساند و با ایجاد تحولی در زندگی مردم نظام سیاسی خود را بنا نهاد‌.

وی کنکور سراسری را یکی از مشکلات نظام آموزشی عالی دانست و تصریح کرد: تب کنکور هنوز در جامعه ما وجود دارد، ورود به‌نظام پذیرش آموزش عالی بسیار سخت اما فارغ‌التحصیلی بسیار ساده است و به آموزش علمی چندان اهمیت داده نمی‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به لزوم تحول علوم انسانی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: نظام دانشگاهی ما به‌ویژه در علوم اسلامی مسئله‌دار است.

سجدی با اشاره به دو دیدگاه متفاوت در اصل ایجاد انقلاب و تحول سیاسی برای سرنگونی رژیم بیان کرد: تجربه نشان داد که برآورد امام درست بود و اندیشه انقلابی امام برای بقا درآینده نیز برنامه داشت.

وی بخش مهمی از انقلاب را حضور پررنگ مردم دانست و تصریح کرد: این انقلاب باید بر همان اهداف و ارزش‌ها استوار مانده و حفظ شود تا احساس همدلی و رضایت برای مردم ایجاد شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه مسئولین نباید در مقابله با مردم تنها گفتاردرمانی داشته باشند بیان کرد: خوشبختانه خدماتی که به مردم داده می‌شود بیش از گذشته است و تجلیل از آرمان‌های امام نیز خدمت به مردم است.

ساجدی با ابراز امیدواری از عملکرد مسئولین نظام در خدمت‌رسانی به مردم گفت: اگر احساس همراهی بین مردم و نظام وجود داشته باشد، نقاط ضعف و کمبودها جبران می‌شوند.

عکس : محمد اکبری پور

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است