دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 آگوست 2018 ، ساعت 19:18 2,391 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42703
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی ساجدی

ما در بخش دولتی شاهد فرصت سوزی فراون بودیم / هیچ اطلاعی از موافقت با استعفای خود ندارم

حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی ساجدی  درباره ابقا یا عدم ابقای خود در سمت امام جمعه این شهرستان گفت: آقایان شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ،  موضوع  استعفا ما را دردستور کار قرار دادند یا نه اطلاعی ندارم

به گزارش جلال شرق ، امام جمعه آستانه اشرفیه  در نشست با اصحاب رسانه شهرستان با بیان اینکه من نه تنها یک امام  جمعه ی حرفه ای نیستم  بلکه حتی یک آخوند حرفه ای هم نیستم ، گفت:

این طور نیست که آخوند بودن یا امام جمعه بودن را شغل خود قرار داده باشم  بلکه آماتورم به معنای  کسی که عاشق کارش است  .

وی رابطه  خود را در لباس روحانیت در جایگاه اجتماعی ، یک رابطه ی جدی برشمرد و اظهار کرد :  آن روزی که تصمیم گرفتم خیلی چیز ها را رها کنم طلبه شوم ، بعضی ها تعبیرشان این بود که فلانی آدم مرموزی است  ؛  یا دیوانه است  و یا …، من گفتم نه این است نه آن  !

حجت الاسلام دکتر ساجدی با تاکید بر این نکته که  من روی تحلیل های شخصی خودم که احساس نیاز می کنم  لباس روحانیت را پوشیدم  افزود : چون من قبل از انقلاب در دوران دبیرستان   به صورت غیر رسمی دروس حوزه را شروع کرد بودم و بعد به انقلاب برخورد که  بعد آن احساس نیاز وکسب مهارت در من ایجادشد .

 

امام جمعه آستانه اشرفیه ، آینده را خیلی پیچیده توصیف کرد که عبور از این پیچیدگی ها ، نیازمند یک استقلال فکری و  بینش عمیق بوده و به همین علت رفتم در اعماق معارف و حتی این که بخواهم درس بخوانم ، روحانی شوم و در یک جایگاه اجتماعی خدمات  فرهنگی بهتری بکنم

وی با بیان اینکه من در قضایایی ورود می کنم  که برای من جنبه یی تفننی ندارد و جدی است  ادامه داد: یکی از مهم ترین نواقص موجود در جامعه و خلا های جدی ما ضعف ارتباط انسانی در تمامی سطوح است

 

دکتر ساجدی  رابطه ی مسئولان با مردم و روابط خانوادگی ، در نظام دانشجویی و آموزش و پرورش را  و یکی از سفارش های اکید خود برشمرد و افزود : ۱۵ سال سفر تبلیغی  انجام می دادم و کارم  همین بود که مثلا بچه ها نیاز به ارتباط و صمیمیت دارند این ارتباط را با آنان داشته باشیم .

 

وی مبنای سلوک عادی خود را  مبتنی بر  برداشت ها و باور ها نام برد و گفت:  ، مردم چون این ها را مشاهده کردند طبیعی است که برایشان ارزش دارد و اهمیت دارد و برای من هم که این تعبیر گفته می شد نگاه ما به امام جمعه ، به نماز جمعه تغییر و تحول پیدا کرد و از این باب من توانستم این تجربه ی خودم را به نحوی پیش ببرم که تلقی مثبت و یک اثری ایجاد کند .

وی در خصوص پذیرش  امام جمعه شهرستان بعد از رحلت آیت الله امینیان  افزود : واقعیتش این است که اصلا شرایطم مساعد و مهیا برای ورود به چنین کاری نبود طوری شد که ما ورود کردیم و از همان ابتدا به نظرم همین دوره ی ۳ ساله را باشم  و بعد بروم  و می دانستم که اگر شل کنم این همین طور باید مدتش طولانی شود  و روی همین جهت تصمیم من جدی است .

امام جمعه آستانه اشرفیه در ادامه اظهار کرد :  تنها چیزی که من را یک مقدار منفعل کرد و این را من ضعف اخلاقی نمی دانم و از این که اینجا آمدم پشیمان نیستم ولی اگر برگردم به ۳ سال گذشته در قبال  بعضی از پیگیری ها منفعل و تسلیم نمی شوم .

وی افزود :  خانمی می آید در خانه می گوید حاج آقا استعفا کردی؟  گفتم چطور؟ می زند زیر گریه  و اشک من را در آورد و نمی توانستم حرف بزنم  و این ها اخلاقاً آدم را زیر فشار قرار می دهد .

امام جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه آقایان سیاست گذاری شورای ائمه جمعه  قرار بود  موضوع  استعفا ما را این هفته ی  در دستور کارخود قرار دهند و تصمیم بگیرند گفت:  بیش  از ۲ ماه نامه ام را تحویل  آقای علی اکبری  در تهران داده ام و تاکنون  از ناحیه آن ها هیچ تماسی با من گرفته نشده است و توسط  یکی از دوستانی که پیگیری می کرد و  تماسی داشت و چیز هایی گفت و شنیدم این  که  قرار است موضوع ما را مورد  بررسی قرار دهند.

ساجدی در خصوص جمع بندی  اعضای سیاست گذاری ائمه جمعه درباره ادامه سمت امام جمعه آستانه اشرفیه افزود : اگر آقایان جمع بندی شان این باشد و به من گفتند  که  ما خواهان این هستیم که شما بمانید من باید تصمیم بگیرم .

وی درخصوص رضایتمندی وی  از کارهای انجام شده در طول سه سال برگزاری نماز جمعه  افزود :  یکی از چیزهایی که خیلی من را اذیت کرد و از این جهت هم ناراحت  هستم  و خوش بین نیستم این است که چون ما در بخش های رسمی خیلی نمی توانیم امیدی  داشته باشیم  در نتیجه من  خودم بخاطر انگیزه هایی که دارم   یکسری کارهای فوق العاده می کنم و به همکاری دوستان و هیچ امکاناتی هم نداریم که عمدتا افتخاری است  و در این بخش خیلی رضایت مندی من پایین است

امام جمعه آستانه اشرفیه  ادامه داد: یکی از بخش های  شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ، بازرسی است  در این نشست این بخش گزارشی را از نماز جمعه آستانه اشرفیه  ارائه می دهند  و نامه استعفا من و درخواست های مردمی در دستور کار شورای سیاست گذاری مورد بررسی قرار می گیرد. و اگر نظرات کارشناسی هم این شورا داشته باشد  قاعدتا آن را هم لحاظ می کنند.

وی ادامه داد: این کار شورای سیاست گذاری  یک بخش از تعیین یا ابقای ما  است و بخش دیگر اینکه پیشنهادی را ارائه می دهند  یعنی با فرض اینکه  شورا پذیرش اسعفا ما را تصویب کند  و تصمیم بر کناری گیری ما بگیرند  کاندیدایی را پیشنهاد می کنند.

 

ساجدی با بیان اینکه من کمترین مشکل را با مردم را داشتم  ویکی از دغدغه های بحث بهداشت محیط ، محیط زیست  و بعضی از آداب و رفتار ها است افزود :  من روزی با آقای شیرینکام قرار گذاشتیم که گشتی درشهر بزنیم تا مظاهر موجود را  درنشست شورای  فرهنگ عمومی  شهرستان عرضه کنیم و از آقای کارگر خواستیم که فیلم تهیه کنند همین که درب منزل را باز کردم گفتم آقا از اینجا شروع شد .

وی با تصریح این نکته که در تعامل با مدیران  استانی و شهرستانی مشکلاتی داشتیم خاطر نشان کرد : احساس می کردم که مدیران ما خیلی بهتراز وضعیت موجود  می توانند کار کنند و با توجه به تنگناها و مشکلات اعتباری بهتر می توانستند از ظرفیت خود استفاده کنند.

امام جمعه آستانه اشرفیه ادامه داد: ما در بخش دولتی شاهد  فرصت سوزی فراون بودیم    ما نشستی  با دکتر قربانی ، فرماندار و رئیس دادگستری داشتیم که این نشست  خیلی خوب می توانست تداوم یابد و  به آرامش و هماهنگی مسئولین شهر  کمک کند و بعد از چند جلسه به دلایل خاصی ناتمام ماند.

 

در ادامه این نشست صمیمی   مرتضی لطفی نژاد  مدیر مسئول جلال شرق ، کارگر قوی بازو خبرنگار صدا و سیما ، ابراهیم افشاری  مدیر مسئول آستان خبر ، علیرضا رنجکش  خبرنگار خبرگزاری ایرنا ، احد شیرینکام  مجری صدا و سیما و… درباره موضوعات مختلف شهرستان و باید ها و نبایدهای  بخش مدیریتی و… مطالبی را بیان کردند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است