دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۴ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۷:۲۲ 924 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45051
فرماندار شهرستان لنگرود :

مراسم شب اربعین حسینی لنگرود در جوار مزار شهدای گمنام برگزار می شود.

فرماندار شهر ستان لنگرود  اعلام کرد : تجمع عاشورائیان  شب اربعین حسینی ، در جوار مزار شهدای گمنام واقع در پارک فجر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سید رضا جواد پور  در یک گفتگو ی اختصاصی با جلال شرق با بیان این خبر گفت: ما بر اساس یک سنت حسنه و توفیقی که در سال های گذشته در شهر لنگرود به دست آوردیم مراسم شب اربعین را به صورت عاشورایی و تجمع همه دستجات و هیئت های عزاداری برگزار می کنیم.

وی افزود : امسال بر خلاف سال های گذشته که در مرکز و در میدان اصلی شهر برگزار می کردیم تصمیم گرفته شد  تجمع شب اربعین حسینی شهر لنگرود در جوار مزار شهدای گمنام شهر لنگرود واقع در پارک فجر  برگزار شود.

جواد پورخاطرنشان کرد:  هماهنگی ها وکمیته های لازم تشکیل شد و تمهیدات لازم از حیث پشتیبانی ، تامین وسایل مورد نیاز روشنایی مراسم  و  هماهنگی  با هیئات عزاداری انجام گرفت و امیدواریم انشاالله با مشارکت علاقه مندان به اهل بیت و حسینیان لنگرود این مراسم باشکوه تر از گذشته  و با مشارکت همه مردم و هیئت های عزاداری ، مسئولین ، شورا و دهیاران برگزار شود..

نماینده عالی دولت در خصوص  هزینه های مراسم  گفت: کلیه مراسم به صورت مردمی و توسط مردم و هیئت های عزاداری  تامین شده است  و خود مردم تمهید  پذیرایی از زائران را برعهده دارند و پیش بینی های  لازم انجام شده و فرمانداری به عنوان یک هماهنگ کننده  عمل کرده و کمترین نقش را در برگزاری این  مراسم دارد.

و ی ادامه داد: بیشتر کار برعهده شورای هیئت های مذهبی و مسئولین هیئت ها و سازمان تبلیغات به عنوان متولی است و همه روسای ادارات خدامات رسان و اجرایی کمک می کنند تا عزاداران به نحو شایسته  از لحاظ پذیرایی ، نظم و امنیت و پارکینگ  که برای زائران پیش بینی شده با مشکلی مواجه نشوند  .

نماینده عالی دولت در باره میزان عزاداران در این تجمع اظهار کرد : پیش بینی ما این است که جمعیت عزادار حدود ۵ هزار نفر در این تجمع عاشورایی  حضور داشته باشند  .

وی در خصوص پذیرایی به صورت متمرکز از عزاداران گفت: برنامه غذایی به طور متمرکز  پیش بینی نشده است اما پیش بینی اولیه که از ۷ غروب تجمع آغاز می شود در خصوص   تامین نیاز اولیه  تمهید مقدمات شده است

فرمانده شهرستان لنگرود در خصوص نظارت بر نذورات مردمی برای برگزاری این مراسم افزود :  مرکز هیئت های مذهبی  همه نذورات  مردمی را جمع آوری ، هزینه و هدایت می کند و ما به عنوان نماینده دولت کمترین نقش را داریم و سازمان تبلیغات بر همه امور نظارت می کند.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است