دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
17 ژانویه 2020 ، ساعت 12:24 371 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57664
مرتضی طالع ماسوله :

هدف گردشگری ۲۰۲۰ ارتقا و عزت و عظمت گیلان و گیلانیان است

رئیس گردشگری ۲۰۲۰ ، سال دیدار از گیلان در نشست هم اندیشی فعالین گردشگری ۲۰۲۰ گیلان در سالن پژوهشکده گیلان شناسی  گفت: هدف گردشگری ۲۰۲۰ ارتقا ، عزّت و عظمت گیلان و گیلانیان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مرتضی طالع ماسوله  ضمن تبیین میثاق نامه ۱۴ بندی گردشگری گیلان در ۲۰۲۰  به بررسی ویژگی های اقدامات انجام شده در جامع ترین سامانه گردشگری کشور  و چشم انداز گیلان ۲۰۲۰  گفت: در این سامانه همه اسناد گردشگری گیلان و اقوام با بیش از ۲هزار کتاب پژوهشی و ۴۰ هزار قطعه عکس بارگذاری شده است.

وی ستون گردشگری ۲۰۲۰ دیدار از گیلان را آموزش عنوان کرد و افزود : معرفی جاذبه های پیدا و  پنهان در گوشه و کنار گیلان  ، ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی  که طرح تاسیس آن نیز نوشته شده است  از دیگر برنامه طرح گردشگری ۲۰۲۰ ، سال دیدار از گیلان است.

مرتضی طالع هدف کلی گردشگری ۲۰۲۰ ، دیدار از گیلان را ، ارتقا و عزّت و عظمت گیلان و گیلانیان برشمرد و درباره کلیات اجرائی طرح گردشگری ۲۰۲۰  مباحث مختلفی را مطرح و خواستار به کارگیری بخش اجرائی استان وشهرستان برای تبیین رویکرد این طرح و معرفی گیلان در دنیا شد.

محمد حسن اصغرنیا که از اعضای شورای مرکزی و مسئول آموزش حزب جمهوری اسلامی و از بازماندگان انفجار ۷ تیر ۱۳۶۰ در مقر این حزب است در این نشست مشکل گیلان را تکخوان بودن و تک پرواز بودن مردم این دیار برشمرد و از همه اعضای هم اندیش گروه طرح گردشگری ۲۰۲۰ سال دیدار از گیلان درخواست کرد با هم گرائی و هم اندیشی در جهت معرفی گیلان گام بردارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت دیگر سخنران این نشست هم اندیشی بود که از برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری یادبود محمود نامجو  در رشت و راه اندازی و تاسیس مرکز فرهنگ یدکتر حشمت در رشت ( چله خانه ) مطالبی بیان کرد.

در ادامه این نشست هریک از مدیران طرح گردشگری ۲۰۲۰ درشهرستان های استان گیلان به بیان دیدگاه و برنامه ها خود برای معرفی جاذبه های گردشگری و معرفی گیلان پرداختند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است