یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
28 فوریه 2021 ، ساعت 19:18 393 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64818
فرماندار آستانه اشرفیه ؛

برای پیشرفت و رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی باید از ظرفیت جوانان بهره برد

ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش همگانی شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اهمیت نقش جوانان در جامعه و با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی به ویژه جوانان هستند اظهارکرد: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ،جایگاه ویژه‌ای برای جوانان و نقش آنان در جامعه قائل شدند زیرا پیشرفت و رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی نیازمند توجه و استفاده از نیروی جوان و ظرفیت آنان است.

حمید رضایی استفاده از ظرفیت جوانان را برای توسعه همه‌جانبه شهر و کشور لازم دانست و افزود؛ با شناسایی نخبگان جوان و وارد میدان شدن آنان در حوزه‌های مختلف سیاسی ، اجتماعی می‌توانیم به توسعه کشور کمک کنیم و در تحقق این مسیر یکی از برنامه‌های موردتوجه در شهرستان آستانه‌اشرفیه تشکیل سمن‌ها و افزایش مجوز برای سمن‌ها ، گواه این امر است.

وی بابیان اینکه تعهد ادارات برای اشتغال  ۶۳۷ نفربوده است در حالی که ما توانستیم  در شهرستان  یک هزار ۱۵۱ نفر اشتغال‌زایی داشته باشیم  گفت؛ باید نیازهای جوانان در جامعه شناسایی و برای کمک به رفع این نیازها اقدام شود زیرا که مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیاز امروز جوانان ، رفع مشکل اشتغال ، ازدواج و مسائل دیگر است.

رضایی با اذعان به اینکه نرخ بیکاری در سطح شهرستان نسبت به استان و شهرستان‌های دیگر کمتر است ادامه داد؛ سیاست و برنامه‌های دولت ، نگاه به همه ظرفیت‌های موجود در شهرستان است به طوری که در بخش خصوصی در راستای اشتغال‌زایی و تحقق شعار سال ، جهش تولید ، دولت با اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت و راه‌اندازی صندوق رفاه عمومی جهت رفع مشکل و تعامل مسئولین در خدمت به مردم و اشتغال جوانان تلاش کرده است.

رضایی داشتن پیست دوچرخه‌سواری را حق بانوان شهرستان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری شهرداری و اداره ورزش و مسئولین ذی‌ربط برای راه‌اندازی و امنیت پیست دوچرخه‌سواری مخصوص بانوان اقدام اساسی انجام گیرد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید به نهادینه شدن فرهنگ ازدواج آسان ، از دستگاه‌های متولی خواست برای ازدواج در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش زادوولد نهایت همکاری و تلاش های خود را انجام دهند.

نماینده عالی دولت بابیان اینکه در تلاش هستیم که شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌عنوان خاستگاه و پایگاه قهرمانی شرق گیلان قلمداد شود افزود: از وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در روستا توجه به مسائل فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی و حمایت از ورزش است که مهم‌ترین بخش آن ورزش‌های همگانی است.

در این نشست که علاوه بر فرماندار، امام‌جمعه بند کیاشهر، معاونین فرماندار و بخشدار مرکزی و مسئولین و روسای ادارات ذی‌ربط و فعالین ورزشی حضور داتشند هریک از اعضای ستاد ، گزارشی از عملکرد خود ارائه و نظرات و پیشنهاد‌ها خود را در حوزه ورزش و جوانان ارائه دادند.

در پایان نشست از فعالین ورزشی در رشته‌های مختلف تجلیل به عمل آمد

گزارش هما اکبری / عکس : امیر کارگر قوی بازو

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است