دوشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 سپتامبر 2015 ، ساعت 18:35 596 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2932
استاندار گیلان خبر داد:

آب مورد نیاز ۱۲ روستای آستانه اشرفیه تامین می شود

استاندار گیلان از آبرسانی به ۱۲ روستای آستانه اشرفیه با امضای قرارداد نخستین طرح آبرسانی روستاهای کشور با مشارکت بخش خصوصی در گیلان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ،محمدعلی نجفی در مراسم امضای نخستین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ آب رسانی روستاهای کشور بین مدیران عامل آب و فاضلاب روستایی گیلان و گروه سرمایه‌گذار اظهار داشت: بر اساس این قرارداد،  بخش خصوصی برای اجرای طرح آبرسانی در آستانه‌ اشرفیه ۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند.

وی افزود: با اجرای خطوط انتقال شبکه‌ توزیع و انشعابات، آب مورد نیاز ۱۲ روستای این شهرستان به ظرفیت سه هزار و ۱۲۳ مترمکعب در شبانه روز تأمین می‌شود.

نجفی با بیان اینکه این قرارداد به صرت BOT‌ اجرا می‌شود، تصریح کرد: دولت مصمم است عقب ماندگی گیلان در حوزه‌ آب روستایی را جبران کند و بر همین اساس نیز شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب آشامیدنی بهداشتی در پایان سال ۹۱، حدود ۶۲ درصد بود که هم اکنون این شاخص به ۷۱ درصد رسیده است.

به گفته نجفی طرح آبرسانی به ۲۸۵ روستا نیز هم اکنون در دست اقدام است.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی گیلان نیز گفت : با اجرای طرح آب رسانی به ۱۲ روستای آستانه‌ی اشرفیه ۶ درصد بهره مندی روستاهای این شهرستان از آب آشامیدنی سالم از ۸۲ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است