جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۴۳
آخرین اخبار
15 خرداد 1395 ، ساعت 18:43 1,709 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15764

آخرین تحولات عراق؛ آزادسازی کامل صقلاویه/ حمله‌ انتحاری در بغداد/ آمریکا وارد معرکه فلوجه می شود؟

آخرین اخبار از پیشروی ارتش عراق در حومه جنوبی فلوجه حکایت دارد.
به گزارش جلال شرق به نقل از خبرگزاری فرانسه ، شماری از فرماندهان نظامی عراق اعلام کردند نیروهای این کشور در حمله خود به فلوجه پیشرفت داشتند و وارد یک محله جنوبی این شهر تحت کنترل گروه تکفیری صهیونیستی داعش شدند.
یک عکاس خبرگزاری فرانسه که تیم های نیروهای ویژه وزارت کشور عراق را همراهی می کرد، گفت: نیروهای عراقی موفق شده اند وارد محله شهدا در حاشیه جنوبی مرکز شهر شوند. ژنرال عبدالوهاب السعدی فرمانده عملیات گفت: نیروهای امنیتی از محله نعیمیه به محله شهدا پیشروی کرده اند. یک افسر دیگر نیز گفت: درگیری ها بین نیروهای امنیتی و اعضای داعش شدید بود.

آزادسازی کامل صقلاویه
منطقه صقلاویه در نزدیکی فلوجه از چنگال داعش آزاد شد.
شبکه تلویزیونی العراقیه اعلام کرد نیروهای مشترکی از ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق منطقه صقلاویه [ در نزدیکی شهر فلوجه واقع در استان الانبار ] را از دست گروه تروریستی داعش آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آن به اهتزاز در آوردند.
ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه ای اعلام کرد نیروهایی از لشکر چهاردهم ارتش این کشور و نیروهای بسیج مردمی توانستند به مرکز شهر صقلاویه یورش ببرند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های این شهر به اهتزاز در آوردند و این منطقه را از سمت بزرگراه به طور کامل از دست داعش آزاد کرده اند.
ستاد تبلیغات افزود نیروهای مشترک تلفات سنگینی به داعش هنگام پیشروی خود برای آزادسازی صقلاویه وارد کردند.
پس از آزادسازی شهر الصقلاویه نیروهای عراقی منتظر دستور آغاز عملیات آزادسازی شهرک الشهداء  فلوجه هستند.
نیروهای مشترک عراقی اعلام کردند حمله (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش به مواضعی را که در آن ها در جنوب فلوجه پیشروی کرده اند، ناکام گذاشتند. سرلشکر اسماعیل محلاوی فرمانده عملیات الانبار در مصاحبه مطبوعاتی گفت بیست و هفت نفر از عناصر داعش در عملیاتی که در آن منطقه البوهوی هدف قرار گرفت، کشته شدند.
سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق گفت تیپ هفتاد و یک ارتش عراق به همراه لشکر چهاردهم این کشور، نیروهای بسیج مردمی و نیروهای پلیس عراق وارد مرکز شهر الصقلاویه نزدیک شهر فلوجه در استان الانبار شده اند.
سخنگوی عملیات مشترک آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار عراق با اشاره به ورود نیروهای ارتش و بسیج  مردمی به مرکز شهر صقلاویه واقع در نزدیکی شهر فلوجه گفت داعشی ها به شیوه های مختلف در تلاشند از شهر فلوجه که به محاصره کامل نیروهای عراقی در آمده است فرار کنند.
شبکه تلویزیونی العراقیه در خبری فوری اعلام کرد نیروهای مشترکی از ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق منطقه صقلاویه [ در نزدیکی شهر فلوجه واقع در استان الانبار ] را از دست گروه تروریستی داعش آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آن به اهتزاز در آوردند.
ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه ای اعلام کرد نیروهایی از لشکر چهاردهم ارتش این کشور و نیروهای بسیج مردمی توانستند به مرکز شهر صقلاویه یورش ببرند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های این شهر به اهتزاز در آوردند و این منطقه را از سمت بزرگراه به طور کامل از دست داعش آزاد کرده اند.
ستاد تبلیغات افزود نیروهای مشترک تلفات سنگینی به داعش هنگام پیشروی خود برای آزادسازی صقلاویه وارد کردند.
منابع عراقی از خروج بیش از هفتصد غیرنظامی در بیست و چهار ساعت گذشته از فلوجه خبر دادند. رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق و ابومهدی المهندس از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی از این منطقه بازدید و با مهاجران دیدار کردند.

آزاد سازی روستای المسخن در غرب الانبار
نیروهای فرماندهی عملیات الجزیره از پاکسازی روستای المسخن در غرب الانبار از وجود اعضای گروه (تکفیری صهیونیستی داعش) خبر دادند.
به گزارش  خبرگزاری لیبی، نیروهای فرماندهی عملیات الجزیره از پاکسازی روستای المسخن در غرب الانبار از وجود اعضای گروه (تکفیری صهیونیستی داعش) خبر دادند.
فرمانده عملیات الجزیره اعلام کرد؛ نیروهای عراقی با خارج کردن روستای المسخن از کنترل اعضای گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش ، ۸۵ بمب را نیز در مسیر زمینی منتهی به ناحیه کبیسه در غرب الانبار منفجر کردند.

آمریکا وارد معرکه فلوجه می شود؟
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار این شبکه از اعمال فشار آمریکا بر دولت عراق به منظور مداخله مستقیم (آمریکا) در نبرد فلوجه خبر داد.
در همین حال سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: تلاش ها برای آزاد سازی فلوچه متوقف نشده است.
مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: تلاش ها برای آزاد سازی فلوجه متوقف نشده است.
تونر گفت: برخلاف برخی گزارش ها ی برخی رسانه ها تلاش ها برای آزاد سازی فلوجه متوقف نشده است. در حقیقت نبرد برای آزادسازی فلوجه از دست داعش به پیش می رود.
وی افزود: ما بر تعهد آمریکا برای کمک به دولت عراق، نیروهای عراقی و اهالی فلوجه که در دوسال اخیر از طرف داعش دچار آسیب های فراوانی شده اند تاکید می کنیم.

برخورد وحشیانه داعش با آوارگان فلوجه
آوارگان فلوجه از برخورد وحشیانه تروریست های داعش خبر می دهند
به گزارش تلویزیون العراقیه، آن دسته از خانواده هایی که موفق شدند از شهر فلوجه خارج شوند از وحشیگری تروریست های داعش در برخورد با هر فرد مخالف خبر می دهند.
آوارگان شهر فلوجه فاش ساختند داعش از مردم شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و به آنان در مدت زمانی که در بازداشتشان به سر می برند مواد غذایی فاسد می دهد .
برخی از این آوارگان در گفتگو با العراقیه از اقدام داعش در گرانفروشی بیش از حد به مردم شهر فلوجه و صقلاویه، بد رفتاری و ازدواج بدون عده با دختران خبر داده  اند.

تظاهرات مردم عراق علیه داعش
هزاران تن از مردم عراق با حضور در میدان تحریر بغداد،حمایت خود را از نیروهای مسلح و بسیج مردمی این کشور اعلام کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، همزمان با عملیات نیروهای مردمی و ارتش عراق ضد تروریست های داعش مردم این کشور در میدان تحریر بغداد تظاهرات مسالمت آمیز  برگزار کردند، تظاهر کنندگان حمایت خود را از نیروهای مسلح و بسیج مردمی کشور در مبارزه با داعش اعلام کردند.
برخی از حاضران در تظاهرات ابراز داشتند حمایت مسالمت آمیز از نیروهای مسلح کشور را ادامه خواهند داد زیرا مردم هم بخشی از نیروهای کشور در مقابله با تروریسم به شمار می آیند. در این تظاهرات اقشار مختلف جامعه از جمله دارندگان مشاغل مختلف حضور داشتند و برخی از افراد نیز با لباس کار خود حاضر شده بودند.

تاکید مقتداصدر بر عدم خونریزی میان عراقی ها
رهبر جریان صدر عراق بر عدم خونریزی میان عراقی ها تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر در پاسخ به پرسش یکی از هواداران خود مبنی بر خونریزی به هنگام درخواست برای محقق شدن خواسته گفت: نباید میان شهروندان یک کشور خونریزی صورت بگیرد و همه ما صلح طلب هستیم و با وجود دشواری هایی که وجوددارد باید اصلاحات صورت بگیرد و باید به درخواست خود برای اجرای اصلاحات ادامه بدهیم.

حمله‌ انتحاری در بغداد
بیست نفر در حمله‌ای انتحاری در بغداد شهید یا زخمی شدند.
شبکه تلویزیونی العالم از شهادت پنج نفر و زخمی شدن پانزده نفر دیگر در حمله ای انتحاری در شمال بغداد خبر داد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است