چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۰۹
آخرین اخبار
9 آذر 1394 ، ساعت 20:23 505 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7273

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر داخلی

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر داخلی خبرداد.

به گزارش جلال شرق ، به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری ؛ رضا جعفرزاده گفت : پس از مدتها کار کارشناسی و تخصصی و بنا بر اجرای بندی از برنامه پنجم توسعه کشورو تصویب شورای عالی هواپیمایی نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر داخلی آزاد و ۸۷ مسیر همچنان جزء مسیرهای حمایتی قرار گرفت .

جعفرزاده با بیان اینکه انگیزه این آزاد سازی بر سه محور مهم چون ارتقاء ایمنی ، ایجاد رقابت در سرویس دهی ، فراهم شدن زمینه انتخاب برای مسافران استوار است ، گفت : توسعه اقتصادی کشور در گرو داشتن حمل ونقل هوایی کارآمد و به روز است و آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما توان عملیاتی شرکتهای هواپیمایی ، سرویس دهی و نوسازی ناوگان هوایی کشور را تضمین خواهد کرد وچنین تصمیمی در بیرون مرزها نیز به عنوان مقدمات رشد و توسعه اقتصادی؛ موفقیت آمیز بوده است.

وی همچنین مسیرهایی را که آزادسازی نرخ بلیت در آنها صورت گرفته،  مسیرهای منتهی به جزایر کیش و قشم ، شهرهای نفتی و مسیرهای انفرادی و مسیرهای جدید اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اینکه دستورالعمل آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما و مسیرهای حمایتی صبح امروز به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ شده است ، گفت : این دستورالعمل از تاریخ ابلاغ قابل اجراست.

صبح امروز جلسه ای  به همین منظور با حضور مدیران عامل شرکت های هواپیمایی در سالن کنفرانس این سازمان تشکیل شد در این جلسه ضمن بررسی نظر مدیران عامل و مسئولان عالی شرکت های هواپیمایی و دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی؛ عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن توضیح چگونگی روند آزاد سازی و رعایت موارد قانونی و اجماع نظر مسئولان ذیربط بر تلاش شرکت های هواپیمایی در تامین ایمنی و سرویس دهی مناسب به مردم  و حسن اجرای دستورالعمل آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما تاکید کرد.

آخوندی : آزادسازی نرخ بلیت هواپیما سبب توسعه حمل و نقل هوایی می شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در۱۷۰ مسیر داخلی گفت :  این کار در اجرای قانون برنامه پنجم انجام گرفته است و به توسعه صنعت هوانوردی کشور کمک می کند.

عباس آخوندی  افزود : شورای عالی هواپیمایی هم تصویب کرده است نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر داخلی آزاد شود و ۸۷ مسیر همچنان حمایت خواهد شد.

آخوندی گفت : آزادسازی نرخ بلیت همچنین سبب افزایش ایمنی ، ایجاد رقابت در سرویس دهی و افزایش دامنه انتخاب برای مسافران می شود و توان عملیاتی شرکتهای هواپیمایی ، سرویس دهی و نوسازی ناوگان هوایی کشور را در پی دارد.

بنابراین گزارش مسیرهایی که نرخ بلیت آزادسازی  شده شامل مسیرهای منتهی به جزایر کیش و قشم ، شهرهای نفتی و مسیرهای انفرادی و مسیرهای جدید است.

آخوندی گفت: دستورالعمل آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما و مسیرهای حمایتی صبح امروز به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ شده و قابل اجراست.

بر اساس بند ب ماده ۱۶۱ قانون برنامه دولت ملکف بوده  است تا پایان سال اول برنامه (۹۰) نسبت به متنوع سازی نرخ اقدام کند و از سال سوم برنامه که سال ۹۲ است آزادسازی نرخ خدمات فرودگاهی را ا جرایی کند و سازمان از طرف دولت موظف است این قانون را اجرا کند.

با آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی بسیاری از فرودگاههای کشور فعال و توسعه می یابد و هماهنگی سیاست ها و عوامل محیطی اقتصادی، مقررات زدایی، عوامل کنترلی و نظارتی لازم برای حفظ حقوق مسافران و ذی نفعان طرح در زمان اجرا با حذف ضوابط معمول از زمینه های لازم در مسیر اجرای آزادسازی نرخ است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است