جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
27 مرداد 1395 ، ساعت 07:58 1,962 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19619

آزاده سرافراز دوران جنگ تحمیلی در دیدار جمعی از مسئولین شهرداری رشت: آرمان‌های یک آزاده بسیار والاست

دردیداری که  پس از ٢۶ سال با یک آزاده سرافراز توسط شوراى شهر چهارم و امور ایثارگران شهردارى رشت انجام گرفت  آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس گفت: آرمان‌های یک آزاده بسیار والاست

به گزارش جلال شرق ، در این دیدار رییس گروه بهداشت و محیط‌زیست شوراى اسلامى شهر ضمن تبریک به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامى گفت:  عدم ثبت خاطرات ارزشمند دفاع مقدس مانع از کمرنگ شدن آن و به فراموشی سپردن ارزش‌ها و رشادت‌های سالهاى دفاع مقدس است .

فاطمه  شیرزاد افزود:  ثبت مصائب و مشکلات دوران اسارت باعث خواهد شد تا با انتقال صحیح آن به نسل جوان فرهنگ غنى ایثار و شهادت همواره در فضاى جامعه زنده بماند .

وی بابیان اینکه فرزندان این عزیزان وظیفه‌ی سنگینى در ثبت و انتقال آن به جامعه خواهند داشت افزودند : فرزندان شاهد دوران دفاع مقدس می‌توانند همدردان نزدیکى با فرزندان شهداى حرم باشند .

عضو شورای شهر رشت بابیان اینکه خانواده شهدا غیرقابل تکرار و سخنانشان همچون گوهرى ارزشمند چراغ راه آیندگان است افزودند : ما باید از این سرمایه‌های ارزشمند بهره برده و بدانیم که ارزش‌های معنوى این فداکاری‌ها تنها از طریق ارتباط نزدیک با خانواده این عزیزان ملموس‌تر است .

موسوى روزان افزود : واقعا نمی‌توان عظمت دوران بی‌پدری فرزندان شهید و تحمل رنج خانواده جانباز را وصف نمود ولى انتقال این عظمت به جامعه از مهم‌ترین وظائف ماست .

اسفندیار پورمجیب بابیان اینکه این اولین دیدار مسئولین شهرى پس از٢۶ سال از منزل ایشان است ،گفت : هرچند آرمان‌های یک آزاده بسیار والاست ولى دیدار مسئولین باعث دلگرمى این عزیزان خواهد شد و نشانگر این است که هنوز این آرمان‌ها در نزد مسئولین جایگاه ویژه‌ای دارد .

آزاده سرافراز جنگ تحمیلى در ادامه با بازگویى دو خاطره از دوران اسارت افزود:  تمام لحظات دوران اسارت پر است از درس‌های چگونه زیستن و ما شاهد معجزاتى در این دوران بوده‌ایم .

امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهردارى رشت ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامى و تشکر از همراهى همیشگى حامیان محترم ایثارگران در شوراى اسلامى شهر گفت:  بسیار خرسندیم که از سوى مجموعه شهردارى این دیدار صورت پذیرفت و امیدواریم که دیدار این عزیزان که سرمایه‌های اصلى انقلاب هستند بسیار پررنگ‌تر از گذشته گردد .

photo_2016-08-17_07-24-00

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است