پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
20 اردیبهشت 1401 ، ساعت 08:43 336 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70433
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:

آستانه‌اشرفیه قطب معنوی گیلان است/آقا سید جلال‌الدین اشرف (ع) ولی‌فقیه زمان خود بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: آستانه‌اشرفیه قطب معنوی گیلان است و آقا سید جلال‌الدین اشرف (ع) ولی‌فقیه زمان خود بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، حجت‌الاسلام سعید مهدوی بابیان اینکه تبلیغات یک امر معنوی است به بحران طلاق بالا رفتن سن ازدواج، رعایت نکردن اخلاق جنسی و. اخلاقیات اشاره کرد و گفت: جامعه امروز همان مقداری که حساسیت روی پسماند دارد و آن را بحران می‌بیند روی مسائل معنوی و اخلاقیات نشان نمی‌دهد.

وی با تصریح بر این نکته که روی ویروس‌های ویژِه اخلاقی و معنوی که بر سبک زندگی هویت بخشی زندگی اسلامی ما نشانه گرفته است در سیاست دولت‌مردان گذشته آن را ندیدیم و حالا هم نمی‌بینیم به نقش شهر مذهبی آستانه‌اشرفیه پرداخت و گفت: آستانه قطب معنوی گیلان است، آستانه دارای ذخایر وِیژه معرفتی، معنوی و تاریخی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان کاربرد واژه سلطان را در پیشانی اسم آقا سید جلال‌الدین اشرف را به‌کارگیری ادبیات سلطنتی عنوان کرد و افزود: باید به جای سلطان در ابتدای نام حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف، واژه امام گذاشت و این واژه با فضاسازی که انجام می‌شود از روی کتیبه‌ها و کاشی‌ها برداشته شود تا کاربرد واژه سلطان از فرهنگ‌سازی انحرافی دربیاید.

وی بابیان اینکه استخدام سلطان هیچ‌گونه با ادبیات ولایی ما تطبیق نمی‌کند بیان کرد: حتی به معصوم (ع) هم لقب سلطان داده نشده است زیرا واژه سلطان مخصوص حضرت حق است.

مهدوی، آقا سید جلال‌الدین اشرف را ولی‌فقیه زمان خود معرفی کرد و گفت: باید ادبیات مربوط به سلطنتی را در ادبیات دینی ما اصلاح کنیم و امکان این‌که با این ادبیات من که اشاره کردم خیلی‌ها به چالش بیفتند وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان جنگ امروز را، جنگ روایت‌ها نامید و خاطرنشان کرد: آن کسی که مسئولیت را می‌پذیرد درواقع بار سنگینی در این جامعه بر دوش گرفته است و در این جنگ روایت‌ها و رسانه‌ها، مردم باید توجیه شوند

وی مدیر موفق تبلیغات اسلامی را کسی دانست که بتواند از سرمایه‌های اجتماعی مثل شبکه تبلیغ روحانیت، هیئت‌های مذهبی، م مؤسسات قرآنی و… برای پیشرفت معنوی و اخلاقیات مردم استفاده کند.

گفتنی است در این مراسم که فرماندار، ائمه جمعه شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، روحانیون، هیئت مذهبی و رسانه‌ها حضور داشتند از حجت‌الاسلام محمد امیری تقدیر و حجت‌الاسلام شعبان حسنی به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی آستانه‌اشرفیه معرفی شد

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است