چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
24 شهریور 1396 ، ساعت 21:03 2,019 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :32178
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان گیلان

آستانه‌اشرفیه تنها شهرستانی است که همه روستاهای آن دارای ارتباط است

اختصاصی / مدیرکل  ارتباطات و فناوری استان گیلان اعلام کرد : آستانه‌اشرفیه تنها شهرستانی است که همه روستاهای آن دارای ارتباط است

به گزارش جلال شرق ، فرزاد توکلی  با اشاره به شاخص‌های ارتباطی و زیرساخت‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه در مقایسه با دیگر شهرستان‌ها بابیان این خبر گفت: تمام ۸۶ روستای بالای ۲۰ خانوار و زیر ۲۰ خانوار در شهرستان  آستانه‌اشرفیه دارای ارتباط هستند

 

وی بابیان اینکه ازنظر استانداردهای بین‌المللی  اگر یک ارتباط را در یک نقطه داشته باشیم  ، آن نقطه را دارای ارتباط تعریف می‌کنیم اظهار کرد :

ازنظر شاخص‌های تلفن ثابت و. شاخص‌های توسعه ict در شهرستان  ۵۵هزار تلفن ثابت در محدوده شهرستان وجود دارد   که ۴۴ هزار خط تلفن ثابت  مشغول به کارند .

و ی درباره ضریب نفوذ تلفن ثابت در شهرستان افزود : ضریب نفوذ  تلفن‌های واگذارشده در شهرستان  برای تلفن ثابت در کل ۴۱ درصد است که  در حوزه شهری حدوداً ۴۷ درصد و در حوزه روستایی ۳۲ درصد از مردم  شهرستان  به تلفن ثابت دسترسی دارند.

توکلی بابیان اینکه ۴  روستای این شهرستان  از تلفن wl استفاده می‌کنند گفت :  معمولاً در این روستاها از یک سیم‌کارت  در اختیار عزیزان روستایی  قرارمی گیرد که در این بخش حدود  ۱۴۰۰ مشترک از این تلفن‌ها استفاده می‌کنند

 

وی خاطرنشان کرد :  امروزه یکی از مشکلات  که  مردم  ۴ روستا با آن مواجه هستند  این است که تلفن‌های wlبه تلفن‌های ثابت تبدیل شود زیرا به‌تناسب رشد ارتباطات نیاز مردم را خیلی مرتفع نمی‌کند.

توکلی به وضع رتبه‌بندی شهرستان در بخش ارتباطات پرداخت و ادامه داد: ازلحاظ رتبه در تلفن ثابت شهرستان  آستانه‌اشرفیه رتبه هشتم را در بین شهرهای گیلان دارد و این رتبه‌ها کمک می‌کند که در کجا ضعف داریم  و تقریباً  این شهرستان ضریب نفوذ متوسط استان  را  دارا است.

وی بابیان اینکه در بخش تلفن ثابت در حوزه شهری  رتبه دهم  و در حوزه روستایی با ۸۸/۳۲درصد رتبه چهارم  را در استان داریم تصریح کرد :  نشان‌دهنده این است  که باید تلاش‌های بیشتری داشته باشیم و تلفن‌های بیشتری را واگذار کنیم .

مدیرکل  ارتباطات و فناوری گیلان بابیان اینکه در بخش  ارتباطات  همراه و سیار  ۱۷ هزار مشترک تلفن همراه در شهرستان داریم افزود :  ضریب نفوذ تلفن همراه  ۱۰۴ درصد است  که این نشان‌دهنده آن است که  تقریباً هر شهروند آستانه‌ای بیش از یک سیم‌کارت دارند و هم‌چنین  این نشان‌دهنده توسعه زیرساخت‌های شهرستان در تلفن همراه است .

توکلی  بابیان اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه در بخش تلفن همراه رتبه  چهارم بعد از رشت ، انزلی  ، لاهیجان را دارد  گفت:  این امر نشان می‌دهد که این شهرستان پتانسیل مناسبی است که برای توسعه بتوان از آن استفاده کرد.

 

مدیرکل  ارتباطات و فناوری گیلان بابیان که اپراتورهای  تلفن همراه  ۴۵ هزار و ۴۲ درصد از مشترکین شهرستان را  در اختیاردارند گفت:  حدود ۳۶ دکل همراه اول در این شهرستان وجود دارد  و دارای ۴۳ سایت نسل ۲ است که خیلی قابلیت  ارتباطی اینترنتی خوبی را ندارند و ۲۱ سایت نسل ۳ GPG و ۱۲ نسل ۴ GpGکه نسل پرسرعت  است که ۸۳ روستا تحت پوشش همراه اول است  که ۶۳ روستا همراه و ۲۰ روستا  WL رومینگ استفاده می‌کنند.

وی ضریب نفوذ تلفن همراه را رتبه ششم اعلام کرد و تصریح کرد : اپراتور اول در تلاش است   سایت ۲G  را به نسل ۳ و ۴ ارتقا دهند که باید در کمیته کاری  قبل از اتمام سال این کارها انجام گیرد.

 

توکلی  فعالیت اپراتور  ایرانسل را با ۶۳ هزار مشترک بسیار خوب توصیف کرد و بابیان اینکه ۵۸ درصد از مشترکین شهرستان ، تحت نفوذ  ایرانسل است گفت:  این اپراتور دارای  ۵۸ دکل در شهرستان است که  ۲۴ دکل آن  ۲Gاست و ۲۴ دکل ۳Gاست و ۶ عدد هم ۴G است  وهم چنین  اینترنت ثابت TDLP اینترنتی که سرعت دارد ولی قابلیت صدا ندارد در شهرستان دارای  ۴ سایت است که  در حال سرویس دادن است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری گیلان بابیان اینکه باید بر اساس قرارداد با اپراتور ایرانسل باید   ۹۱ روستا تحت پوشش ایرانسل باشند  خاطرنشان کرد تمام سهام‌داران این اپراتور که بخشی افریقای جنوبی هستند  باید  برنامه‌های زمان‌بندی تا سال ۲۰۱۸ ۷ سایت در شهراستانه  و ۳ سایت در بندر کیاشهر از نسل G4  را راه‌اندازی تا انشا الله مورداستفاده قرار گیرد

 

وی افزود : شهرستان آستانه‌اشرفیه در بخش تلفن  ایرانسل رتبه سوم  بعد از انزلی و لاهیجان در بین شهرهای گیلان دارد

توکلی تعداد مشترکین تلفن رایتل در حوزه شهری  را ۳۸۰۰مشترک نام برد و اظهار کرد :    فکر می‌کنم بازاریابی این اپراتور در شهرستان مشکل دارد و فقط  ۳ در صد ضریب شهرستان رادار است

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است