پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۵۰
آخرین اخبار
1 اردیبهشت 1395 ، ساعت 13:34 2,339 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13574

آستانه اشرفیه ، پیشگام در دفاع مقدس

درراستای اولین کنگره ملی ۸۰۰۰شهید استان گیلان جلسه هماهنگی شهرستان آستانه اشرفیه باحضور فرماندار و حسین داداشی مسئول کمیته امور شهرستان های کنگره در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه   برگزار شد .

به گزارش جلال شرق ، در این نشست حسین داداشی با بیان اینکه ترویج فرهنگ شهادت  و آشنایی با اسوه های مقاومت و ایثار جامعه را مصون خواهد کرد گفت: شهدا در واقع بیمه گر جامعه ما هستند .

وی با اشاره به ۸۰۰۰شهید ، ۲۰۰۰جانباز و ۲۷۰۰آزاده در گیلان در دوران دفاع مقدس را حاکی از حضور بسیار هوشمندانه مردم گیلان در ۸سال دفاع مقدس برشمرد و افزود : ارسال کمک های ۱۰۰۰کامیونی از مردم گیلان برای حمایت از رزمندگان دوران دفاع مقدس نشان از پیشتازی گیلانیان درعرصه پشتیبانی نیز بوده است.

رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد : اگر مردم حامی و پشتیبان رزمندگان نبودند مطمئناً توفیقی حاصل نمی شد و دلگرمی رزمندگان از پشت جبهه بخاطر مقاومت مثال زدنی ملت ایران در دفاع از ارزشهای انقلاب ، امام راحل و رزمندگان اسلام بوده است.

داداشی بااشاره به رشادتهای مردم آستانه اشرفیه گفت :آستانه اشرفیه در دفاع مقدس پیشگام بوده و در روزهای نخستین جنگ اولین گروه بسیجی سازماندهی شده گیلان از این شهرستان به جبهه های جنگ اعزام شده است.

داداشی با تشریح برنامه های چهار اجلاسیه کنگره گفت :از یازدهم تا چهار دهم اردیبهشت ماه اجلاسیه فرهنگیان,زنان, ایثارگران و خانواده معظم شهیدان در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار خواهدشد و روزانه چهار تا پنج هزار نفر از شهرستان ها در این اجلاسیه ها میهمان کنگره خواهند بود
عضو ستاد عالی کنگره افزود:

داداشی همچنین سخنران اجلاسیه فرهنگیان را دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش اجلاسیه زنان را سردار مرتضی قربانی فرمانده لشگر کربلا در دوران دفاع مقدس و اجلاسیه ایثارگران را سرلشگر صفوی و اجلاسیه خانواده معظم شهیدان را حضرت آیت ا…نوری همدانی و یکی مقامات عالی رتبه خواهدبود

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است