چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۵۰
آخرین اخبار
20 اردیبهشت 1395 ، ساعت 21:27 1,868 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14629
مدیر عامل گاز استان گیلان:

آستانه اشرفیه تا هفته دولت به عنوان شهر سبز اعلام خواهد شد

مدیرعامل گاز استان گیلان از گاز دار شدن تمام روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه تا هفته دولت سال ۹۵ خبرداد.

به گزارش جلال شرق،مهندس ظهیری که برای بررسی مسائل حوزه گاز رسانی با فرماندار آستانه اشرفیه در دفتر فرمانداری دیدار کرده بود با بیان این خبر گفت:خوشبختانه اقداماتی که از قبل در شهرهای آستانه و بندر کیاشهر انجام شده کلیه روستاهای این شهرستان در بند “ق”قرار گرفتند و عملیات اجرایی این روستاها با مساعدت هایی که انجام گرفت تا هفته دولت به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه با اتمام لوله گذاری تمام روستاهای این شهرستان دارای گاز می شوند و این شهرستان به عنوان  شهرسبز اعلام خواهد شد افزود: خوشبختانه گاز آستانه تحت پوشش CNGخوبی است وبه تمام صنایع روستایی و بزرگ گاز رسانی شده است.

مدیر عامل گاز استان درباره رفع مشکل انشعاب گازی در روستاها اظهار کرد:شرکت گاز و شرکت های تحت قرارداد ملزم به قانون تبصره۱ ماده ۸ تغییر کاربری هستند و مکان هایی که فاقد پروانه و خارج از محدوده شهرها و طرح هادی روستایی باشندنباید از مزایای گاز بهره مند گردند.

ظهیری ادامه داد:در ابتدای امسال طی نامه ای توسط بازرسی استان مبنی بر دقت بیشتر در اجرای قانون یاد شده به تمام ادارات ابلاغ که رعایت موارد قانونی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه در اجرای این دستورالعمل یک سری مسائلی پیش آمد که با رابزنی حل شد یاد آور شد:در اجرای انشعاب در طرح هادی روستایی صرفا به استعلام بخشداری کفایت شود و نیاز نیست که همه روستائیان به تنهایی استعلام دریافت دارند.

مهندس ظهیری درباره  مکانهای خارج از طرح هادی نیز گفت: این افراد باید مصوبه کمیسیون ماده ۹۹ و یا نامه جهادکشاورری شهرستان باشند.

مدیرعامل گاز استان با اشاره به گاز رسانی به ۹۲۰روستای گیلان از اجرای بند “ق” اظهارکرد:در اجرای بند “ق”۵۸۰ روستا عملیات اجرایی آن شروع که در سال گذشته  ۲۸۶ روستا عملیاتی شد و بقیه نیز امسال اجرایی و بالغ بر۷۰هزار نفربر مشترک گاز افزوده خواهد شد.

در این دیدار رحیم حیدری فرماندار آستانه اشرفیه  از تلاش های شرکت گاز در اجرای عملبات گاز رسانی به روستاهای این شهرستان تقدیر وکرد و گفت:این شهرستان تمام تمهیدات لازم را برای تسربع در امور انجام و همکاری لازم را انحام خواهد داد.

هم چنین فرماندار آستانه به بخشداران مرکزی و بندرکیاشهر تاکید کرد که اطلاعات لازم ساکنین روستاهای طرح ها دی در اختیار اداره گاز برای تسریع کار قرار دهند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است