پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۰۶
آخرین اخبار
28 اسفند 1401 ، ساعت 16:47 244 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :77330

آستانه اشرفیه یکی از چهار کتابخانه عمومی فعال گیلان در ایام نوروز ۱۴۰۲

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از ارائه خدمات کتابخانه ای در ۴ باب کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت، اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه، شهید باهنر لاهیجان و شیخ ابوجعفر هوسمی رودسر در ایام تعطیلات نوروز خبرداد.

به گزارش جلال شرق،یاسر تقوی با تبریک فرارسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای خدمت رسانی کتابخانه های عمومی استان گیلان به مراجعین و دوستداران کتاب و کتابخوانی از ایجاد این ظرفیت در تعطیلات نوروزی خبرداد.

یاسر تقوی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی استان گیلان همچون سال های گذشته نسبت به ایجاد امکانات مورد نیاز مراجعین کتابخانه ها در ۴ باب کتابخانه عمومی در استان گیلان اقداماتی را به انجام رسانده است از فعالیت کتابخانه های عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت، اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه، شهید باهنر لاهیجان و شیخ ابوجعفر هوسمی رودسر به عنوان کتابخانه های عمومی فعال طبق برنامه ریزی زمانبندی مشخص ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.
تقوی همچنین ایجاد بستر و زیرساخت های مناسب برای حضور و مطالعه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را از برنامه های اصلی و اولویت دار این مجموعه برشمرد و گفت: تمام تلاش دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی ایجاد رضایتمندی مردم کتاب خوان استان گیلان است.
وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین و کارکنان دستگاه ها، نهادها، سازمان ها و گروه های مردم نهاد و نیز همه کتابداران و دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان که زمینه ساز رشد و توسعه کتاب و کتابخوانی و شاخص های مختلف مطالعه در استان شدند، برای ایشان در سال جدید آرزروی موفقیت، سربلندی و سالی سرشار از معنویت در سایه توجهات ائمه معصومین (ع) آرزو کرد.
گفتنی است کتابخانه های عمومی استان گیلان همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به معرفی چند مرکز برای ارائه خدمات کتابخانه اقدام می کند.

کتابخانه عمومی مرکزی آستانه اشرفیه با قدمتی بالای ۴۰ سال از سال ۱۳۸۱در ساختمان فعلی استقرار یافته است این بنا به دست با کفایت دانشمند شهر امین العلماء و خادم آل الله مرحوم حضرت آیت الله امینیان ساخته و مورد بهره برداری دانشمندان ،دانش پژوهان و عموم مردم شریف شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفت .
این کتابخانه در حال حاضر دارای بیش از ۱۷هزار عنوان و بیش از ۲۰هزار نسخه کتاب در موضوعات مختلف می باشد.کتابخانه اهل البیت دارای ۲سالن مطالعه مجزا آقایان و خانم ها ، بخش کودک مجزا ، بخش نشریات ، بخش امانت و ایستگاه رایانه ای برای اعضا جهت جستجو کتاب ، بخش خدمات اینترنتی می باشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است