شنبه, ۹ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
15 بهمن 1394 ، ساعت 07:41 2,039 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9923

آغاز به کار فاز نخست سامانه‌های فضایی کشور

همزمان با روز فناوری فضایی و با حضور رئیس جمهور، فاز نخست مرکز یکپارچه سازی و آزمون سامانه‌های فضایی پژوهشگاه فضایی ایران آغاز به کار کرد.
 به گزارش جلال شرق ، پژوهشگاه فضایی ایران به منظور ایجاد بستر مناسب برای توسعه فناوری‌های فضایی با حمایت سازمان فضایی ایران به ایجاد و راه‌اندازی مرکز یکپارچه سازی و آزمون اقدام کرده است.
یکی از زیرساخت های حیاتی مورد نظر در حوزه فناوری های فضایی، مرکز یکپارچه‌سازی و آزمون سامانه های فضایی است که فاز نخست آن با هدف پشتیبانی از توسعه محصولات فضایی در این پژوهشگاه اجرا شده است.
توسعه عملیاتی این مرکز بر اساس قراردادی بین سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران از اواسط سال ۱۳۹۲ آغاز شد و فاز نخست آن اکنون به بهره برداری رسیده است.
مرکز یکپارچه سازی و آزمون پژوهشگاه فضایی ایران، افزون بر پشتیبانی از توسعه محصولات فضایی، آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر صنایع کشور از جمله صنایع هوافضایی، دریایی، هوایی، خودروسازی و مخابرات است.
مرکز یکپارچه سازی و آزمون سامانه های فضایی پژوهشگاه فضایی ایران دارای ۹ آزمایشگاه و یک کارگاه فعال است؛ در این مرکز آزمایشگاهی، آزمون‌هایی از قبیل اندازه گیری خواص جرمی ، مشخصات مودال، آکوستیک، خلاء حرارتی ، هم راستایی، ارتعاشات و شوک اجرا می‌شود.
آزمایشگاه‌های دیگر این مرکز عبارتند از: بارگذاری استاتیکی، کنترل وضعیت، EMC/EMI، ساخت و پشتیبانی آزمون .
افزون بر این ، مرکز یکپارچه سازی و آزمون پژوهشگاه فضایی ایران دارای کارگاه ساخت و پشتیبانی آزمون نیز هست.
بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و قطعات مرکز یکپارچه سازی و آزمون سامانه های فضایی توسط فناوران و متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده است./صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است